آغاز ساماندهی مسیر ورودی رشت

شهردار رشت با بیان اینکه فرآیند ساماندهی مسیر ورودی جاده تهران حدفاصل میدان گیل تا سازمان آرامستان آغاز شده است، گفت: این پروژه بزرگ شامل اجرای لوله‌گذاری، احداث رفیوژ میانی، جدول گذاری و آسفالت است.

به گزارش مجله خبی تپور؛ سید امیرحسین علوی شهردار رشت امروز شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ از آغاز روند ساماندهی مسیر ورودی جاده تهران خبر داد و در تشریح بیشتر این موضوع اظهار کرد: این پروژه بزرگ در سه بخش لوله‌گذاری، احداث رفیوژ میانی و آسفالت اجرایی می‌شود.

شهردار رشت اعتبار برآورد شده برای اجرای عملیات جمع‌آوری، هدایت آب‌های سطحی و آسفالت مسیر جاده تهران حدفاصل میدان گیل تا آرامستان را ۸۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این پروژه طبق قرارداد منعقد شده در سال ۱۳۹۸ قرار بود در مسیر فخب اجرایی شود اما به علت تعارضات محلی و با تصویب شورای اسلامی شهر وقت قرارداد آن به ورودی جاده تهران منتقل شد که در حال حاضر حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و آسفالت این پروژه نیز تا جایی که کار لوله‌گذاری‌ها به اتمام رسیده، انجام شده است و برای ادامه پروژه هم می‌بایست پیمانکار آسفالت به‌طور جداگانه مشخص شود.

وی میزان اعتبار لازم برای عملیات رفیوژ میانی مسیر میدان گیل تا آرامستان را ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: اسناد مناقصه این پروژه آماده‌شده بنابراین پس از انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار روند اجرای پروژه رفیوژ میانی مسیر آغاز می‌شود.

علوی با تأکید بر اینکه طرح لازم برای اجرای کف‌پوش و جدول‌گذاری مسیر در حال تهیه است، بیان کرد: طول مسیر ساماندهی ورودی جاده تهران شامل لوله‌گذاری، احداث رفیوژ میانی، کف‌پوش سازی، جدول‌گذاری و آسفالت چهار کیلومتر است. همچنین در تلاشیم تا با حل مباحث مربوط به تملک، بستر لازم برای اجرای جدول‌گذاری را فراهم کنیم.

انتهای پیام/۱۳۰۱