اسلام به عنوان یک قدرت منطقه قرار گرفته است

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه ما در نظام توحیدی باید ذهن خود را به خدای متعال عاریه دهیم و در جنگ سرد و نرم به صورت دقیق دشمن را بشناسیم، گفت: در همه جای دنیا امروز ادبیات انقلاب یک ادبیات مقاومت در عرصه بین‌الملل بوده و اسلام به عنوان یک قدرت منطقه قرار گرفته است.

به گزارش مجله خبری تپور، آیت‌الله رضا رمضانی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه به مناسبت ۲۲ بهمن در مسجد ملاامیرا رودسر با اشاره به اینکه رودسر به لحاظ تدین، دیانت، دین‌داری و انقلابی‌گری با ۷۰۰ شهید، دو هزار جانباز و ۲۱۰ آزاده به نام قم گیلان شناخته شده است.

 

وی با اشاره به نقش تأثیرگذار مردم رودسر در فتح خرمشهر افزود: تنها استاندار شهید از رودسر بوده و کشور امروز نیازمند چنین استاندارهایی است که خود را وقف مردم و انقلاب کرد اولین شهید حرم ،اولین شهید عرصه امنیت کشور و اولین شهید مدافع سلامت از این دیار بوده که یاد و خاطره همه را گرامی می‌داریم.

 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروزه هرچه از انقلاب جلوتر می‌رویم باید به وظایف خود بیشتر و سنگین تر توجه داشته باشیم،گفت: امروز نیازمند به مدیریت جهادی در انقلاب هستیم.

 

وی شکل دادن نظام به سمت نظام توحیدی و جاری شدن آموزه‌های وحیانی از وظایف اساسی انقلاب برشمرد و افزود: انقلابی در جهان رخ داد که حرکتش توحیدی با آموزه‌های دینی رخ داد اما دنیا بر این باور بود انقلاب های دنیا مسیرش سکولار یا لاییک با حاکمیت آمپریالیسم و کمونیسیم بوده و مکتب لیبرایالیسم وقتی در دنیا پیاده می‌شود ولنگاری رو به دنبال خواهد داشت معتقد بودند هیچ‌گاه انقلابی دینی و براساس آموزه های دینی رخ نمی‌دهد.

 

رمضانی با اشاره به اینکه نظام توحیدی شکل گرفته در انقلاب اسلامی مقدمه رسیدن به تمدن اسلامی است، افزود: برای شکل دادن این نظام توحیدی باید مسؤولان در شان و تراز این نظام داشته باشیم آنهایی که بتوانند هزینه بپردازند.

 

وی تحقق عدالت را از بزرگ.ترین آرمان‌های الهی را از دیگر وظایف انقلاب خواند و گفت: این باید در جامعه رخ دهد و هر کس حتی دورترین افراد به حق حقوق خود برسد باید حقوق شهروندی و رفاه نسبی ادا شود و عدالت محوری به عنوان یک پایه و اصل در همه پیشرفت‌ها چه اقتصادی و چه سیاسی مورد توجه قرار گیرد و نهادینه شود.

 

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه کشور در عین اینکه در همه بخش‌های به ویژه در بخش‌های علمی، نظامی و حتی سیاسی حرفی برای گفتن دارد و این مایه اقتداری است، افزود: امروز ایران اسلامی با استقلال سیاسی و شعار نه غربی و نه شرقی امروزه تبدیل به یک قدرت در خاورمیانه بلکه در عرصه بی‌الملل شده و به عنوان ام‌القرای جهان اسلامی توانسته به اقتدار منطقه‌ای برسد اگر تصمیمی در منطقه بخواهد صورت بگیرد بدون حضور ام‌القرای جهان اسلام تحقق صورت نمی‌گیرد.

 

وی با تأکید بر لزوم توجه به مسیر اخلاق و معنویت در گام دوم و دهه پنجم انقلاب گفت: ما باید مبارزه با فساد برای تحقق عدالت به عنوان پایه و اصل نرم افزار تمدن اسلامی که سبک زندگی اسلامی بوده را مورد توجه قرار دهیم.

 

رمضانی با بیان اینکه امروزه ایران در بحث امنیت خیلی جلو بوده و یکی از مهم‌ترین کشورهای امن جهان بشری است، تصریح کرد: اما در بحث عدالت باید خیلی کار شود ما متأسفانه درحوزه جهاد تبیین نتوانستیم خوب کار کنیم نتوانستیم خدمات و دستاوردهای انقلاب را که کم نبوده به صورت مستند با ابزار هنری به دنیا معرفی کنیم و یکی از شبهاتی که دشمنان وارد می‌کنند بحث مشروعیت، تثبیت ، کارآمدی و پیشرفت تثبیت نظام بوده باید در این زمینه تلاش جدی شود.

 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه فلسفه نظام اسلامی دنبال کشورگشایی، سلطه گری و شوکت فردی، اجتماعی و حکمرانی نبوده نظام اسلامی دنبال تحقق نظام توحیدی در دنیا است، افزود: نظام اسلامی به دنبال اجرای آموزه‌های اسلام و احکام اسلامی است که فکر الاجتماع به آن توجه داشته باشند تا نظام توحیدی شکل گیرد پس دستاوردهایش باید تبیین شود برای این امر باید تحمل کرد و هزینه هایش را پرداخت کرد.

 

وی با اشاره به اینکه در طول چهل و سه سال از عمر انقلاب برخی افراد ناپخته و خام با توطئه از داخل و دشمنان از خارج تمام تلاش تصمیم آن‌ها برای براندازی نظام و انقلاب بوده است، بیان کرد: خوشبختانه امروز وارد چهل و سومین سال پیروزی انقلاب و دهه پنجم انقلاب شدیم این از عزت نظام و هزینه‌های بزرگی است که برای رسیدن به دستاوردهای انقلاب پرداخت شده و هنوز هم شهدایی در عرصه‌های مختلف تقدیم می‌کنیم.

 

رمضانی یکی از ارکان مهم انقلاب اسلامی را رهبری و رکن دیگر را مردم و اسلام برشمرد و گفت: اگر این سه رکن تقویت شود نظام مسیر خود را دنبال می‌کند اگر هر کدام تضعیف شود نظام تضعیف خواهد شد بنابراین باید این سه رکن تقویت شود تا قسط نظام همان عدل اجتماعی تحقق یابد اگر مردم طعم عدالت را در جامعه بچشند این جامعه هیچ گاه ضربه‌پذیر نخواهد بود.

 

وی اقتدار و مقاومت را لازمه برقراری عدالت در جامعه خواند و افزود: بحث مقاومت و جهاد نه فقط در اسلام بلکه از آرمان های مهم همه انبیا الهی برای هدایت جامعه اسلامی است هزینه تحقق عدالت باید پرداخته شود والا نظام سلطه می بلعد همواره دنبال استکبار ، استثمار است نظام سلطه با خودکامی اجازه نمی‌دهد که ثروت در جهان پخش شود.

 

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امروزه ۹۰ درصد ثروت دنیا در اختیار ۱۰ درصد افراد است و نظام سلطه برای اینکه تبلیغات سو داشته باشد بیش از ۹۵ درصد دیکتاتوری نظام رسانه را در اختیار دارد تا جامعه را به انحراف بکشاند پس متولیان امر رسانه رسالت سنگینی برعهده دارند، گفت: به برکت انقلاب اسلامی امروزه ندای عدالت‌خواهی در دنیا سرداده شده، جغرافیای مقاومت در مقابل نظام سلطه وسعت پیدا کرده و مراکز اسلامی توسعه پیدا کرده است و امروزه یک باز تعریفی نسبت به اسلام در دنیا رخ داده است.

 

وی با بیان اینکه گرچه در طول انقلاب ما با ریزش‌ها و رویش ها مواجه بودیم و عده ای خواسته هایشان زیاد بوده اما رویش‌های انقلاب در عرصه بین‌الملل روز به روز در حال افزایش است، افزود: امروز در آلمان و انگلستان دو هزار و ۷۰۰ مرکز اسلامی فعالیت دارند و ندای مقابله با نظام سلطه در مراکز اصلی شهرها در اروپا و آمریکاست.

 

وی با اشاره به اینکه ما در نظام توحیدی باید ذهن خود را به خدای متعال عاریه دهیم و در جنگ سرد و نرم به صورت دقیق دشمن را بشناسیم، گفت: در همه جای دنیا امروز ادبیات انقلاب یک ادبیات مقاومت در عرصه بین الملل بوده و اسلام به عنوان یک قدرت منطقه قرار گرفته این باید به همت مسوولان و مردم و مقام معظم رهبری ادامه یابد.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳