غول رسانه‌ای استکبار به دنبال بردگی رسانه‌ای است

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با بیان اینکه رسانه‌های معاند به دنبال بزرگنمایی مشکلات در کشور است، گفت: مشکلات در کشور وجود دارد ولی رسانه‌های معاند با بزرگنمایی مشکلات به دنبال نا امیدی در جامعه است و در این شرایط رسانه‌ها باید با ارائه راهکار به حل مشکلات کمک کنند.

به گزارش مجله خبری تپور، آیت‌الله رضا رمضانی عصر امروز در دیدار با اعضا سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه ظرفیت معنوی که امروزه با ماه رجب آغاز شده است توجه به اخلاق و معنویات دارد، اظهار کرد: جامعه‌ای جامعه اخلاقی است که در آن به مقوله فرهنگ توجه شده باشد در غیر این در حوزه اخلاق به توفیقات خوبی دست نخواهیم یافت. 

وی با اشاره به نقش معنویت در مسؤولیت‌پذیری مسؤولان گفت: معنویتی که بتواند مسؤولیت‌پذیری را در بین مدیران رواج دهد بسیار خوب و موثر است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر لزوم توجه اصحاب رسانه به توجه به معنویت دینی در جامعه افزود: در دنیا سه نوع معنویت مادی، معنوی و دنیا گرایی وجود دارد ولی آنچه مهم است ترویج معنویت دینی و جامعه بین دنیا و آخرت است و در این خصوص باید معنویت دینی، عدالت خواهی و مطالبه‌گری را سرلوحه مردم آن جامعه قرار دهیم.

رمضانی مهم‌ترین وظیفه رسانه را جهاد تبیین دانست و بیان کرد: تحریم اجتماعی بدتر از تحریم اقتصادی است زیرا در تحریم اجتماعی روابط میان افراد را منع می‌کنند که در دوران حضرت محمد (ص) تمامی تحریم‌ها رخ داد.

وی با بیان اینکه نقشه دشمن چشم پوشی کامل از هر گونه دستاورد انقلاب است، تصریح کرد: اگر دستاوردهای انقلاب را دسته‌بندی کنیم به هزاران دستاورد خواهد رسید ولی امپراطوری رسانه‌ای غرب اجازه بازگو کردن این دستاورد‌ها را نداده و دوران قبل از انقلاب را بیشتر از دوران انقلاب می‌دانند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر اینکه دستاوردهای انقلاب باید مستندسازی شود، گفت: جمهوریت در نظام اسلامی باید برای جهانیان مشخص شود چون هنوز عده‌ای آمیخته شدن دین با سیاست را بلور ندارند.

رمضانی با بیان اینکه فلسفه وجود جمهوریت در اسلام باید به خوبی نشان داده شود، افزود: شبهات و شائبه‌های ایجاد شده در جمهوری اسلامی باید به سرعت پاسخ داده شود و در صورت‌عدم انجام اینکار روایت ناصحیح جای رسانه قوی را خواهد گرفت و این یعنی جهاد تبیین.

به گفته دبیر کل مجمع جهانی اهل ع()مقام معظم رهبری مقوله جدید در خصوص جهاد تبیین باز کرده و بسیاری از کشورهای غربی و غیر غربی به آن اذعان دارند.

رمضانی با اشاره به نقش تبیین شخصیت معنوی شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران عمر با عزت خود افزود: آمریکا رژیم صهیونیستی به داعش انواع سلاح‌های جنگی پیشرفته را اهدا میکند ولی شهید حاج قاسم سلیمانی به دست شرورترین رییس جمهور تاریخ آمریکا به شهادت رسید.

وی با اشاره به اثرگذاری نقش اخلاق رسانه‌ای در افزایش ایجاد امید در جامعه گقت: در رسانه دو بحث سواد رسانه و اخلاق رسانه‌ای وجود لذا اگر در حوزه آموزش به اخلاق رسانه توجه نکرد با مشکل مواجه می‌شویم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه‌گر اخلاق رسانه‌ای مورد توجه قرار گیرد می‌تواند در رفتار و اخلاق جامعه و به ویژه اصحاب رسانه تاثیر گذار باشد، اظهار کرد: در حوزه رسانه اگر اخلاق نباشد افراد برای جذب مخاطب بیشتر  دست به انتشار انواع خبرها بدون قید و بند خواهند زد به این منظور اگرصداقت، هدایت و اخلاق در رسانه‌ها رعایت نشود منجر به بی‌بندوباری رسانه‌ای در کشور خواهیم شد.

رمضانی با بیان اینکه رسانه‌های معاند به دنبال بزرگنمایی مشکلات در کشور است، تصریح کرد: مشکلات در کشور وجود دارد ولی رسانه‌های معاند با بزرگنمایی مشکلات به دنبال نا امیدی در جامعه است و در این شرایط رسانه‌ها باید با ارائه راهکار به حل مشکلات کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها برای نفوذ به قلب جامعه باید اعتمادسازی کرده و برای تحقق این امر باید به اخلاق رسانه و انتشار صحیح اخبار کمک کنند، بیان کرد: نظام نامه رسانه‌ای جهانی باید در جامعه تحقق یابد ولی تحقق آن بسیار ضعیف است چون قدرت رسانه‌ای غرب اجازه چنین کاری را نخواهد داد درست مثل اخلاق جهانی.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری یکی از اهداف غول رسانه‌ای استکبار را بردگی رسانه‌ای دانست و گفت: اخلاق رسانه‌ای در اسلام مبنی بر صداقت است و در رسانه هم باید به این امر مهم توجه کرد ولی متأسفانه چون معیار اخلاقی در مکتب‌های اخلاقی تفاوت وجود دارد نمی‌شود این امر را محقق کرد.

رمضانی، با تاکید بر لزوم تلاش رسانه‌های انقلابی در اخلاقی شدن جامعه جهانی بیان کرد: باید رسانه‌ها و کارشناسان حوزه رسانه حداقلی‌های اخلاقی شدن جامعه را کشف و بر روی آن اقدامات رسانه‌ای کرده و آن را برجسته کنند.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳