مرکز آفرینش‌های هنری بسیج دانش‌آموزی رشت افتتاح شد

مسئول مرکز آفرینش‌های هنری بسیج دانش‌آموزی رشت با بیان اینکه این مرکز در زمینه هنر‌های فیلم کوتاه و بلند، عکس، سرود، موسیقی، گرافیک، طراحی، شعر، ادبیات و نمایش فعالیت خواهد کرد، گفت: با شناختی که از گیلان می‌رود، آثار این استان در سطح کشور خواهد درخشید.

به گزارش مجله خبری تپور عصر روز گذشته مسئول مرکز آفرینش‌های هنری بسیج دانش‌آموزی رشت در حاشیه آیین افتتاح مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج دانش‌آموزی رشت با اشاره به اهداف این مرکز، اظهار کرد: این مرکز با هدف جذب و شناسایی استعداد دانش‌آموزان و تولید آثار هنری متناسب با گفتمان انقلاب اسلامی راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه برای خلق آثار هنری زیبا و فاخر باید ظرفیت‌سازی و جبهه‌‌سازی شود، گفت: در صورتی می‌توان یک کار را انقلابی و جهادی نامید که آن کار اثر بخش باشد.

یاد پورجعفری با بیان اینکه مرکز آفرینش‌های هنری بسیج دانش‌آموزی در زمینه هنر‌های فیلم کوتاه و بلند ،عکس، سرود، موسیقی، گرافیک، طراحی، شعر، ادبیات و نمایش فعالیت خواهد کرد، گفت: با شناختی که از استان گیلان می‌رود آثار این استان در سطح کشور خواهد درخشید.

معاون مرکز با تاکید بر اینکه پیشینه این استان در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و نیز وجود استعداد بالقوه جوانان، درخشان است، افزود: فرصت بدیعی برای تولید آثار فاخر در حوزه گفتمان انقلاب اسلامی فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان زیادی در  رشت داریم که دارای استعدادهای بالقوه می‌باشند و ما با متخصص نمودن این عزیزان در جهت بهره‌برداری و استفاده از این استعدادها کوشا هستیم، تصریح کرد؛: در این شناسایی بسیج در زمینه‌های مختلف نقش مهم و تاثیرگذار دارد و ورود به حوزه تهدیدات نرم دشمنان از جمله رویکرد‌های مهم بسیج دانش‌آموزی است اما یکی از مشکلات در این استان نبود زیرساخت مناسب مسائل فرهنگی است که امیدواریم با کمک مراکز فرهنگی و هنری بتوانیم بخشی از این مشکلات را با راه اندازی این مرکز مرتفع کنیم.

به گزارش تپور در این مرکز به زودی خبرهای خوبی جهت برگزاری دوره های مقدماتی و پیشرفته فتوشاپ، تدوین، عکاسی، فیلمبرداری، صدابرداری، اجرا و فن بیان، برنامه نویسی تحت وب و دیگر موضوعات مرتبط با دانش‌آموزان خواهیم داشت.

همچنین در این مراسم از فیلم کوتاه (به رسم رفاقت) شهدای راهیان نور گیلان شهیدمحمد مهدی مقدم و شهید نریمان مددی مژدهی رونمایی شد.

این مرکز به دست پدر شهید محمد مهدی مقدم شهید راهیان نور استان گیلان افتتاح گردید.

انتهای پیام/۱۳۰۳