سرانه آموزشی گیلان مطابق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ارتقا یابد

استاندار گیلان با بیان اینکه سرانه کنونی دانش آموزی استان، پنج و سه دهم درصد است، گفت: بایستی بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، هشت و 39 صدم درصد باشد و برای ارتقاء آن و همچنین نوسازی تجهیزات گرمایشی مدارس استان، به مشارکت فزون‌تر خیران نیازمندیم.

به گزارش مجله خبری تپـــور، اسدالله عباسی امروز صبح امروز پس از افتتاح و بهره‌برداری همزمان پروژه های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان که با حضور معاون اول رئیس جمهوری و از طریق ارتباط تصویری انجام شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز 14 مرکز آموزشی، تربیتی و ورزشی به بهره برداری رسید که 13 مرکز ‌با مشارکت خیرین مدرسه ساز بوده و حدود 36 میلیارد تومان هزینه شده است، اظهار کرد: در مورد تجهیزات و امکانات آموزشی هم توانسته ایم از ردیف های ملی و استانی، اعتباراتی در نظر بگیریم، لذا  در خصوص مراکز آموزشی که امروز به بهره برداری رسید؛ یک واحد در بخش بازسازی و نوسازی، واحد دیگری سالن چندمنظوره و یک واحد هم چمن مصنوعی بوده که توسط خیرین انجام شده است.

وی با بیان اینکه سرانه کنونی دانش آموزی استان، پنج و سه دهم درصد است، گفت: بایستی بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، هشت و 39 صدم درصد باشد و برای ارتقاء آن و همچنین نوسازی تجهیزات گرمایشی مدارس استان، به مشارکت فزون‌تر خیران نیازمندیم.

استاندار گیلان با اشاره به نقش پررنگ خیرین مدرسه ساز بویژه طی سال های اخیر،‌ بیان کرد: امیدوارم که با توجه به شرایط اقلیمی استان و فرسودگی مدارس، با مشارکت خیران نیک اندیش، سطح خدمات رسانی آموزشی مدارس استان ارتقاء یابد.

به گزارش تپور، آیین افتتاح متمرکز دو هزار و 950 پروژه آموزشی با 13 هزار و 450 کلاس درس در سراسر کشور همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، به صورت ویدئوکنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهوری انجام شد.

در استان گیلان نیز 14 پروژه با 62 کلاس درس در شهرستان های تالش، رشت، رودسر، صومعه سرا، لنگرود و ماسال به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/1303