در انجام واکسیناسیون، رویکردها باید اقناعی باشد

استاندار گیلان با بیان اینکه هم اکنون سن واکسیناسیون در کشور به 10 سال رسیده است، گفت: باید توجه کنیم که عدم فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها راه مقابله با این ویروس نیست بلکه لازمست با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی، نسبت به تنویر افکار عمومی در مورد آموزش مدارس سایر کشورها همزمان با شیوع کرونا اقدام کرد.

به گزارش مجله خبری تپـــور، اسدالله عباسی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با تسلیت سالروز شهادت امام هادی(ع) و گرامیداشت دهه فجر و آغاز ماه رجب، با اشاره به آغاز موج ششم کرونا با شیوع سویه اُمیکرون، اظهار کرد: بر اساس تحقیقات علمی، واکسیناسیون تا میزان قابل توجهی، موجب کاهش مرگ و میر می‌شود و بسیاری از متوفیان ناشی از کرونا، یا دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند و یا از تزریق واکسن خودداری کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه در انجام واکسیناسیون، رویکردها باید اقناعی باشد، گفت: لازمست در این مسیر، آگاه سازی در جامعه صورت گیرد تا دُز سوم نیز همچون دُزهای اول و دوم در استان فراگیر شود.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم تداوم طرح سردار سلیمانی در نقاط مختلف استان، بیان کرد: با همکاری بسیج و سپاه نسبت به انجام واکسیناسیون در ادارات اقدام شود.

عباسی با اینکه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، در مدیریت پیک بیماری موثر است، تصریح کرد: پرهیز از عادی انگاری در کنارِ ایجاد نشدن رعب و وحشت در جامعه امری مهم است همچنین باید توجه کنیم که عدم فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها راه مقابله با این ویروس نیست بلکه لازمست با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی، نسبت به تنویر افکار عمومی در مورد آموزش مدارس سایر کشورها همزمان با شیوع کرونا اقدام کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون سن واکسیناسیون در کشور به 10 سال رسیده است، گفت: درخصوص فعالیت واحدهای آموزشی در شهرهای قرمز و نارنجی، تا صدور دستورالعمل ستاد ملی کرونا، باید رعایت پروتکل‌ها با جدیت مورد توجه باشد.

استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی در شبکه حمل و نقل درون و برون شهری و با اشاره به مقوله تامین ذخیره دارویی استان بر اساس تاکیدات رییس‌جمهوری و نیز ثبات قیمت آن، بیان کرد: با توجه به تخصیص ارز 4200 تومانی به دارو، هیچ گونه افزایشی در این بخش وجود ندارد.

عباسی با اشاره به دستاوردهای سفر رییس‌جمهوری به گیلان، بیان کرد: تشکیل کارگروه‌های ساماندهی تالاب انزلی، دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت و تخصیص اعتبار 653 میلیارد تومانی برای نجات این مواهب ارزشمند تنها نمونه ای از ره‌آورد سفر پر خیر و برکت آیت الله دکتر رییسی به گیلان است.

وی با اشاره به سخنان خود در روزمعارفه‌اش، تصریح کرد: به‌عنوان نماینده عالی دولت در استان، در روز معارفه خود نیز اعلام کردم در برابر مفاسد به ویژه مفاسد اقتصادی ایستاده‌ام و همسو با منویات رهبر معظم انقلاب و دولت انقلابی و مردمی سیزدهم، دست زمین‌خواران، ساحل‌خواران، کوه‌خواران و جنگل‌خواران را با همکاری دستگاه قضایی کوتاه می‌کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در جهت آزادسازی حریم سواحل استان ،کارگروه ویژه ای تشکیل و رهاسازی را از اداره‌‌ها و نهادهای دولتی آغاز کرده‌ایم، افزود: بسیاری از دستگاه ها در این بخش خوداظهاری کرده اند و در این راستا کسی حق ندارد به انفال و اموال ملت، دست اندازی کند چراکه در راستای منویات رهبری، حراست از انفال و صیانت از میراث این سرزمین، گامی برای آیندگان است.

عباسی با بیان اینکه دولت اولین گام عملی خود را بدون تحمیل هزینه برداشته تا از تاراج میراث کشور جلوگیری کند، تصریح کرد: کسانی که دلسوز نظام و استان هستند به جای پرداختن به یک اقدام، به بودجه تخصیص750 میلیارد تومان جهت تکمیل راه آهن تا سال 1401و اشتغال حاصل از آن و افزون بر یک هزار و 600 تومان اعتبار درنظر گرفته شده در بخش کشاورزی و اعتبارات مربوط به نوغان ، چای و آبخیزداری توجه نمایند.

وی با بیان اینکه برخی افراد پا از گلیم خود فراتر می گذارند، گفت: نقد منصفانه بسیار خوب است اما بداخلاقی پذیرفتنی نیست، مردم باید واقعیت‌های جامعه را به‌خوبی رصد و مدیران نیز وظیفه دارند به‌صورت شفاف، موانع موجود و اقدامات حوزه فعالیت خود را بیان کنند تا اجازه اظهارنظر اشتباه یا قضاوت ناصواب به افراد فرصت طلب داده نشود.

استاندار گیلان با بیان اینکه در خصوص حق مردم با کسانی که سفره ملت را تنگ کرده‌اند و دست در جیب آنان دارند، تعارف نداریم، گفت: نمی گذاریم صداقت مسئولان و کسانی که خدمت می کنند، نقض شود.

به گزارش تپور، استاندار گیلان،در خاتمه سخنانش به شهادت یکی از پرسنل خدوم نیروی انتظامی به دست اشرار، اشاره و با ابراز تأثر از این حادثه، شهادت این سرباز اسلام و ایران را به نیروی انتظامی و خانواده آن شهید تسلیت گفت، همچنین در این جلسه که فرمانداران سراسر استان نیز به صورت ارتباط تصویری حضور داشتند، هریک از رئیسان کارگروه‌های ستاد استانی مدیریت کرونا به ارائه گزارشی از روند اقدامات حوزه خود پرداختند.

انتهای پیام/1303