عضو مجمع نمایندگان گیلان از پروژه‌های برق گیلان بازدید کرد

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شریف شهرستان رشت و خمام از پروژه های پست غرب رشت و سلیمانداراب شرکت برق منطقه ای گیلان بازدید نمودند.

به گزارش مجله خبری تپور، نماینده مردم رشت و خمام در مجلس صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های برق منطقه‌ای گیلان ضمن قدردانی از تلاش های مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان، اظهار کرد: پروژه‌های خیلی بزرگ و سنگینی در شرکت برق منطقه‌ای گیلان در حال انجام می‌باشد که نیاز به منابع مادی زیادی دارد که در این زمینه مساعدت‌های لازم انجام خواهد شد تا با پیگیری‌های مستمر مدیرعامل برق گیلان که از نیروهای خیلی خوب بومی و فنی استان است، این پروژه‌ها در اسرع وقت به بهره‌برداری برسند تا مردم عزیز استان و کشورمان بتوانند از منافع آن ها بهره‌مند شوند.

 

هزینه اجرای پروژه‌ها در استان گیلان بسیار بالا می‌باشد
بهمن داراب زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان در این بازدید با بیان اینکه پروژه پست ۲۳۰٫۶۳٫۲۰ کیلوولت غرب رشت بزرگترین پروژه اجرایی کلان‌شهر رشت و بزرگترین پروژه شرکت برق منطقه‌ای گیلان از نظر میزان سرمایه‌گذاری است، گفت: این پروژه با هدف تعدیل بار پست های انتقال مجاور و تقویت شبکه فوق توزیع مرکز استان با اعتباری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان در حال احداث  است که پیش بینی می شود در صورت تامین به موقع اعتبار در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

داراب زاده  با تاکید بر اینکه این پروژه برای شهرستان رشت کاملا حیاتی بوده و عمده مشکلات شهرستان رشت با بهره برداری از این پروژه برطرف خواهد شد، تصریح کرد: با بهره برداری از این پست و خط چهارمداره مختلط ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت غرب رشت – انزلی – پره سر بخشی از مشکل حبس تولید نیروگاه پره سر حل خواهد شد و در واقع با بهره برداری از این خط حدود ۲۰۰ مگاوات از انرژی تولیدی نیروگاه پره سر آزاد خواهد شد و می تواند به دست مشترکان محترم برسد. آزاد سازی این مقدار از ظرفیت نیروگاهی پره سر در این برهه زمانی که کشور در مواقع پیک بار با کمبود تولید نیروی برق مواجه است بسیار حیاتی و استراتژیک بوده و از اهمیت دو چندانی برخوردار است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با تاکید بر اینکه هزینه اجرای پروژه‌ها در استان گیلان بسیار بالا می‌باشد، بیان کرد: به علت شرایط جغرافیایی خاص استان گیلان، هزینه اجرای پروژه‌ها در استان چهار برابر سایر استان ها می‌باشد. گران بودن زمین، ضعیف بودن بافت خاک، آبخیز بودن زمین ها و دسترسی بسیار سخت به محل احداث فونداسیون و حمل مصالح به روش بسیار ابتدایی موجب تحمیل این هزینه ها و چندین برابر شدن آن می‌شود.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳