۲۰۰ عنوان برنامه کودک و نوجوان محور، ویژه دهه فجر۱۴۰۰ در گیلان برگزار می‌شود

مسئول کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر گیلان این خبر را طی سومین نشست با اعضای کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر گیلان اعلام‌کرد و تبیین دست‌آورد‌های انقلاب اسلامی و امید‌آفرینی را رویکرد برنامه‌های «جشن ملی 1400» خواند.

به گزارش مجله خبری تپـــور، سید جلیل میر‌عظیمی صبح امروز در سومین نشست با اعضای کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر گیلان با بیان اینکه تبیین دست‌آورد‌های انقلاب اسلامی و امید‌آفرینی، رویکرد برنامه‌های «جشن ملی ۱۴۰۰» است، اظهار کرد: طبق سخنان مقام معظم رهبری(مد‌ظله‌العالی) در ارتباط با ضرورت نقش‌آفرینی در کسوت «سربازان جهاد تبیین»، آگاه‌سازی همگان، به ویژه نسل سوم و چهارمی‌های انقلاب از روند رو به رشد این نظام مردمی، از اولویت‌های دستگاه‌های فرهنگی به شمار‌می‌رود.

مسئول کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت چهل‌وسومین فجر شکوه‌مند انقلاب اسلامی، دیگربخش سخنان خود را به رویش‌های این نظام مردم‌سالار اختصاص‌داد و با بیان‌این‌که صیانت از ارزش‌ها و مرز‌های جغرافیایی کشور را مدیون و مرهون دست‌پرورد‌ه‌های انقلاب هستیم، بیان کرد: نگاهی به دوره‌های گذشته و جداشدن بخش‌های ارزش‌مند این سرزمین در سلسله‌های پادشاهی، گواه روشنی بر اهمیت این رویش‌هاست.‌

میرعظیمی با تاکید بر اینکه هزینه برای نسل کودک و نوجوان و اجرای فعالیت‌های هدف‌مند فرهنگی و تربیت سکانداران فردا‌های این سرزمین در واقع یک سرمایه‌گذاری است، گفت: ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی فرصت مناسبی برای پرداختن به این مهم محسوب‌می‌شود.

وی با اشاره به وظایف تمام مسوولان فرهنگی در جامعه نسبت به ایران اسلامی، بیان کرد: یادآورشدن جایگاه امروز ایران اسلامی به‌عنوان کشور برتر منطقه و توسعه هم‌زمان آن در عرصه‌های علمی و دفاعی، تبیین ضرورت‌های دست‌یابی به فن‌آوری‌های روز و انرژی هسته‌ای، از جمله مواردی است که می‌تواند در دستور کار همگان، به‌‌خصوص، معلمان، مربیان و متولیان دستگاه‌های فرهنگی قرارگیرد.

این مسئول فرهنگی براین اساس نیز به اهم فجرانه‌های اعضای کمیته کودک و نوجوان دهه فجر گیلان اشاره و این حرکت‌های سازنده را نمایش انسجام و هم‌دلی ارزیابی‌کرد.

میرعظیمی در همین زمینه «تجدید‌پیمان با امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی(‌مد‌ظله‌العالی» و گلباران گلزار شهدا در سراسر استان» را نقطه آغاز ویژه‌برنامه‌های این ایام‌ اعلام‌‌کرد و از اکران رایگان فیلم«منصور» با موضوع هشت‌سال دفاع مقدس، در سومین روز از دهه مبارک فجر خبرداد.

برگزاری نشست خانواده تحت عنوان«سبک‌زندگی ایرانی-اسلامی با رویکرد فرزند‌آوری» از دیگر برنامه‌های اعضای این کمیته در ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ است که با حضور آیت‌الله محمد رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت برگزار‌می‌شود.

برگزاری«جشن انقلاب» با همراهی تمامی اعضای کمیته در نهمین روز از ایام‌الله فجر انقلاب اسلامی، «برپایی نمایشگاه دست‌آورد‌های علمی»، «نشست‌‌های تخصصی با محوریت محیط‌زیست» و اجرای«مسابقه نقاشی انقلاب» در پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت از دیگر برنامه‌هایی است که در سخنان میرعظیمی به آن اشاره‌شد.

وی هم‌چنین، از برگزاری کارگاه‌های فرهنگی‌، هنری و ادبی حضوری و مجازی برای کودکان و نوجوانان و اجرای فعالیت‌های ویژه آینده‌سازان پیش‌دبستانی صحبت‌کرد و از برگزاری مسابقه‌ و نشست‌ها با محوریت کتاب سخن‌گفت.

بهره‌گیری از همراهی همیشگی رسانه‌ها و استفاده هدف‌مند از ظرفیت‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، برپایی ایستگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی در مسیر راه‌پیمایی پرشور یوم الله ۲۲ بهمن و شرکت در نماز جمعه، دیگر اهداف و برنامه‌های اعضای کمیته کودک و نوجوانان ستاد بزرگ‌داشت دهه گیلان است که در این نشست مورد توجه و تاکید‌قرار‌گرفت.
سید‌جلیل میرعظیمی پایان سخنان خود را به ضرورت هم‌دلی و هم‌گرایی، در مسیر نیل به اهداف عالیه انقلاب اسلامی و تربیت نسلی پویا و آینده‌ساز اختصاص‌داد و از همگان برای شرکت حداکثری در «جشن ملی ۱۴۰۰» دعوت‌کرد.

ارایه برنامه‌های پیشنهادی و بیان دیدگاه‌ها توسط حاضران، از دیگر برنامه‌های سومین نشست اعضای کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر انقلاب اسلامی بود که روز یکشنبه، ۱۰ دی ۱۴۰۰ در سالن اجتماعات اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت برگزار‌شد.

به گزارش تپور، در این نشست نمایندگانی از آموزش و پرورش، کمیته امداد امام‌خمینی(ره)، نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی استان گیلان، شهرداری و سازمان فرهنگی‌اجتماعی ورزشی شهرداری رشت حضور‌داشتند.

انتهای پیام/۱۳۰۳