خزعلی از نزدیک شنوای دردهای بانوان کارآفرین گیلانی شد

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از نمایشگاه دست‌سازه‌های زنان سرزمین من بازدید و پای دردودل کارآفرینان بانوی گیلانی نشست.

به گزارش خبرگزاری تپـــور، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده صبح امروز پس از حضور در گیلان در مانور امداد و نجات هلال‌احمر گیلان حضور یافت و از نمایشگاه دست‌سازه‌های زنان سرزمین من نیز بازدید به عمل آورد.

نمایشگاه دست‌سازه‌های زنان سرزمین من که در هلال‌احمر گیلان برگزار شد شامل ۱۰ غرفه سازه‌های دستی زنان سرپرست خانوار استان در زمینه‌های مختلف است.

خزعلی در این نمایشگاه از غرفه‌های رشتی دوزی، عروسک بافی، حصیربافی، صنایع چوبی، گل و گیاهان تزئینی و دارویی، فرش و گلیم‌بافی که توسط زنان سرپرست خانوار ساخته می‌شود بازدید کرد و از نزدیک شنوای مشکلات و خواسته‌های آنان شد.

بانوان کارآفرین، هنرمند و سرپرست خانوار گیلانی در این نمایشگاه خواستار ارائه وام‌های کم‌بهره و تسهیلات ارزان‌قیمت برای پیشبرد اقدامات و ارتقای هنر صنایع‌دستی خود شدند و پیشنهادات و خواسته‌هایی را مطرح کردند.

تسهیل در ارائه بازارهای فروش و تأسیس نمایشگاه و بازار دائمی صنایع‌دستی در گیلان از دیگر خواسته‌های بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار در گیلان بود.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده نیز پس از گفت‌وگو با این بانوان کارآفرین بر افزایش کیفیت محصولات به‌منظور حضور در نمایشگاه‌ها و بازارهای بین‌المللی، مهارت‌آموزی و آموزش دائمی و ارزان‌قیمت به زنان سرپرست خانوار و تأسیس نمایشگاه و بازار دائمی صنایع‌دستی در استان گیلان تأکید کرد.

 

انتهای پیام/1303