اشتغال به کار زندانیان یکی از دغدغه های دستگاه قضایی است

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه مشغول به کار بودن در طی دوران حبس موجب درآمدزایی برای زندانیان است، گفت: امروز خلوت و فرصت غیر اختیاری و جبری برای زندانیان فراهم شده است که باید به گذشته خود فکر کرده و از آن درس بگیرند چون در غیر این‌صورت ممکن است در آینده دوباره مرتکب همان عمل خلاف شوند.

به گزارش مجله خبری تپـــور، رئیس‌کل دادگستری استان گیلان پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از زندان حویق با اشاره به اینکه مسئولان قضایی در جریان مشکلات و نیازمندی های زندانیان هستند، اظهار کرد: استقرار قاضی ناظر زندان در تمامی زندان‌ها امری ضروری است تا از نزدیک با زندانیان در تماس بوده و با مشکلات و خواسته‌های آنان آشنا باشد.

وی با تاکید بر اینکه اشتغال به کار زندانیان یکی از دغدغه‌های دستگاه قضایی است، گفت: مشغول به کار بودن در طی دوران حبس موجب درآمدزایی برای زندانیان بوده و معیشت نسبی آنان را فراهم می‌کند.

خلیلی با بیان اینکه مدت زمان عمر انسان‌ها بسیار محدود بوده و باید تمامی لحظه‌های آن را غنیمت شمارند، تصریح کرد: امروز خلوت و فرصت غیر اختیاری و جبری برای زندانیان فراهم شده است که باید به گذشته خود فکر کرده و از آن درس بگیرند چون در غیر این‌صورت ممکن است در آینده دوباره مرتکب همان عمل خلاف شوند.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان در پایان از مسئولان زندان خواست تا ضمن ایجاد اشتغال برای زندانیان به تبیین مباحث فرهنگی نیز بپردازند تا با اصلاح و تربیت و انقلاب درونی، شاهد بازگشت مجدد زندانیان و تکرار تخلف های آنان در جامعه نباشیم.

انتهای پیام/۱۳۰۳