شایعه جعلی بودن پیامک سامانه ملی املاک و اسکان صحت ندارد

رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به شایعات مطرح‌شده پیرامون جعلی بودن سامانه ملی املاک و اسکان، گفت: این شایعات که درخصوص خانه‌های خالی از سکونت است صحت ندارد و مردم مازندران که از سرشماره V.MASKAN پیامک دریافت کردند می‌بایست وارد سامانه شده و اقدام به ثبت‌نام کنند.

به گزارش مجله خبری تپـــور، سید حمید حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شایعات مطرح‌شده پیرامون جعلی بودن سامانه ملی املاک و اسکان، اظهار کرد: شایعات مرتبط باجعلی بودن پیامک سامانه ملی املاک و اسکان که درخصوص خانه‌های خالی از سکونت است صحت ندارد و مردم مازندران که از سرشماره V.MASKAN پیامک دریافت کردند می‌بایست وارد سامانه شده و اقدام به ثبت نام کنند.

براساس تکلیف وزارت راه وشهرسازی و همچنین اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های مختلف کشور تعدادی ملک که وضعیت ساکن در آن‌ها تاکید شده است درسامانه ملی املاک واسکان شناسایی شده و جهت تعیین تکلیف وضعیت سکونت این املاک پیامکی با سرشماره V.MASKAN به مالکان این املاک ارسال شده است.

به گفته رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران درمتن پیامک ارسال شده امده است ملک شما به عنوان خانه خالی شناسایی شده است لطفا تا تاریخ ۲۰ و یا ۲۳ دیماه و یا … ۱۴۰۰ وضعیت املاک خود را درسامانه املاک واسکان amlak.mrud.ir تعیین کنید. در غیراین صورت مطابق قانون مالیات‌های مستقیم اقدام خواهد شد.

مضمون پیامک ارسال شده با سرشماره V.MASKAN کاملا مورد تایید است و شایعات مرتبط با جعلی بودن این پیامک با این سرشماره صحت ندارد.

به گفته حسینی در همین راستا افرادی که پیامک مذکور را دریافت کردند لازم است تا تاریخ اعلام شده در پیامک دریافتی خود به سامانه املاک واسکان کشور به آدرس amlak.mrud.ir مراجعه کنند.

بدیهی است درصورت ثبت وجود سکونت و مالکیت توسط مالکان مذکور براساس قانون، ملک مذکور ازجرگه خانه‌های خالی خارج می‌شود.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳