ساخت‌وسازها از مجاری قانونی، انجام و با تخلفات، برخورد قاطع شود

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه انجام ساخت و سازها باید از مجاری قانونی مطابق با نظرات کارشناسی باشد، گفت: نباید اجازه داد چهره ای نازیبا به روستاها و شهرهای‌مان تحمیل شود.

به گزارش مجله خبری تپــور، اسدالله عباسی عصر امروز (چهارشنبه) در کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد موثر و فوری با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز استان، با تاکید بر اهمیت موضوع مقدم بودن پیشگیری بر برخورد و توجه به این اصل، اظهار کرد: نباید اجازه دهیم تخلف شود و در صورت بروز آن نیز باید برخورد قاطع و قانونی در دستور کار قرار گیرد.

وی خطاب به دهیاران، بخشداران، شهرداران و فرمانداران با تأکید بر نظارت جدی بر ساخت و سازها داشته باشند، گفت: نباید اجازه داد چهره ای نازیبا به روستاها و شهرهای‌مان تحمیل شود.

استاندار گیلان این انتظار را مطرح کرد که در صورت بروز تخلف، این مسئله از همان دهیاری مورد برخورد قرار گیرد تا به مراجع بالاتر ارجاع داده نشود.

عباسی با تاکید بر اینکه انجام ساخت و سازها باید از مجاری قانونی مطابق با نظرات کارشناسی باشد، تصریح کرد: نباید عرصه بر مردم ساکنان مناطق روستایی تنگ شود و در عین حال شاهد ساخت بناهایی غیرمجاز توسط افراد غیربومی در همان مناطق باشیم بلکه بایستی در صورت بروز تخلف، مسئولان مربوطه و دستگاه قضایی با جدیت ورود کرده و ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شود.

جلوگیری از بروز زمینه‌های تخلف، ارائه گزارش‌های تطبیقی سه ماهه توسط دستگاه های ذیربط ، گزارش‌های دقیق مطابق با آمارهای واقعی و استفاده اصولی از اهرم های نظارتی و قانونی از دیگر موارد مورد تأکید استاندار گیلان بود.

در این جلسه تعدادی از دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها گزارشی از اقدامات صورت گرفته مطابق با مصوبات کارگروه بیان داشتند.

انتهای پیام/۱۳۰۳