اراضی راکد، خلع ید و به متقاضیان دارای شرایط برای انجام امور تولیدی واگذار می شود

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا واحدهای راکد، وارد جریان تولید شوند،گفت: واحدهای نیمه راکد نیز به واحدهای مولد تبدیل شود و اطمینان داریم با حمایت مردم و هم افزایی دستگاه های اجرایی، به اهداف توسعه محور استان می‌رسیم.

به گزارش مجله خبری تپـــور، اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه)  پس از بازدید چند واحد تولیدی در شهر صنعتی رشت در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه این بازدید به منظور بررسی عملکرد واحدهای تولیدی و پایش مشکلات آنها است، اظهار کرد: حفظ شرایط کنونی تولید و تلاش در جهت توسعه آن باید به‌طور مستمر مورد پایش و دنبال شود.

 وی با اشاره به اینکه، در بسیاری از اقلام که پیشتر جهت تامین آنها وابسته به خارج از کشور بوده ایم، گفت: امروز شاهد خودکفایی در  تولید داخلی هستیم و از این‌رو به خود می بالیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه بر اساس منویات رهبری اجازه واردات بیش از نیاز را نمی دهیم، بیان کرد: در صورتی که تولید مشابهی داشته باشیم؛ اجازه وارد کردن آن کالا را نمی دهیم.

عباسی  با تاکید بر اینکه در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب، سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده و دولت سیزدهم بر اجرای سیاست های تحقق آن تاکید دارد، بیان کرد: باید راه را برای تولید بیشتر، هموار و تسهیل گری را به عنوان امری ضروری سرلوحه کار قرار داد.

وی با  تاکید بر اینکه اجرای این مهم از برنامه های راهبردی در مدیریت استان است، گفت: باید از همه ظرفیت ها جهت افزایش اشتغال، رونق تولید و حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان استفاده شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا از شعارهای راهبردی دولت سیزدهم است،تصریح کرد: از تولید با جدیت حمایت می کنیم، تعزیرات و پلیس امنیت اقتصادی، مسئله قاچاق کالا را به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار دهند.

عباسی با اشاره به نقش تولید کنندگان در توسعه اشتغال و رشد اقتصادی استان، گفت: تسهیلات و مشکلات ارزی از جمله مطالبات و دغدغه تولیدکنندگان استان است.

وی با اشاره به بازدید امروز خود از چند واحد تولیدی در شهر صنعتی رشت، افزایش تولید را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: با توجه به میزان تقاضا لازمست به جریان تولید سرعت بخشید و توسعه شهرک های صنعتی و مولد سازی واحدهای کنونی در این مجموعه ها را دنبال کرد.

استاندار گیلان با اشاره به زمین های واگذار شده به برخی افراد به منظور انجام امور تولیدی در سال های گذشته، گفت: اراضی راکد به زودی خلع ید و به متقاضیان دارای شرایط واگذار می شود.

عباسی با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا واحدهای راکد، وارد جریان تولید شوند، بیان کرد: واحدهای نیمه راکد نیز به واحدهای مولد تبدیل شود و اطمینان داریم با حمایت مردم و هم افزایی دستگاه های اجرایی، به اهداف توسعه محور استان می‌رسیم.

وی با اشاره به صدور مجوزهای بی نام برای تولید، گفت: این اقدام در جهت تسریع روند اداری و بر اساس سند آمایش سرزمینی و نیز طبق مزیت های نقاط مختلف استان انجام می شود و در قالب فراخوان به سرمایه گذاران، اعلام و سپس به متقاضیان دارای شرایط اعطا می شود.

استاندار گیلان با اشاره به محدودیت زمین در گیلان، ییان کرد: توسعه صنایع دانش بنیان و  سبک ، از اولویت های استان است.

بهخ گزارش تپور، اسدالله عباسی امروز با همراهی معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیران کل ستادی استانداری و دستگاه های اجرایی از یک شرکت تولید انواع دارو به شکل پماد، کرم، ژل، لوسیون و محلول و نیز یک شرکت تولید انواع رادیاتور پنلی، لوله های پنج لایه و شوفاژ، پکیج فلزی، اتصالات فلزی و کولر گازی و اسپیلت در شهر صنعتی رشت بازدید کرد و در یکی از این واحدها، جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان به ریاست دکتر عباسی تشکیل شد.

انتهای پیام/۱۳۰۳