امید‌بخشی به جامعه در دستور کار قرار‌گیرد

مسئول کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر استان گیلان با بیان اینکه تشریح روند رو به رشد این نظام مردمی در دستور‌کار قرار‌گیرد، گفت: امید‌بخشی به جامعه و تبیین دست‌آورد‌ها، از اولویت‌های دست‌اندر‌کاران برگزاری آیین‌های چهل‌و‌سومین ساگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

به گزارش مجله خبری تپـــور، سید‌جلیل میرعظیمی طی دومین گردهم‌آیی اعضای کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت چهل‌و‌سومین سالگرد پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی با اشاره به هجمه‌ها و سیاه‌نمایی دشمنان و تلاش آنان برای کم‌رنگ‌کردن دست‌آورد‌های کشور، اظهار کرد: لازم است «جهاد تبیین» و تشریح روند رو به رشد این نظام مردمی در دستور‌کار قرار‌گیرد.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در همین ارتباط، دیدگاه‌های مسئولان نظام را یادآورشد و با بیان این‌که جامعه امروز، برنامه‌های متفاوت و متناسب با خواسته‌های این روز‌های ایران اسلامی را طلب‌می‌کند، گفت: نسل کودک و نوجوان مهم‌ترین گروه‌های سنی است که بایستی مخاطب متولیان و دست‌اندر‌کاران فرهنگ‌سازی قرارداشته‌باشد.

میرعظیمی با اشاره به فلسفه تشکیل کمیته کودوک و نوجوان بزرگداشت دهه فجر، بیان کرد: فلسفه تشکیل کمیته‌ کودک و نوجوان بزرگ‌داشت دهه فجر و هم‌افزایی دستگاه‌های هم‌خانواده نیز گامی در مسیر دست‌یابی به این هدف و همراه‌سازی هرچه بیش‌تر مردم به عنوان صاحبان اصلی نظام است.

همه‌گیری ویروس کرونا و ضرورت پیش‌گیری از گُسست‌های فرهنگی و آموزشی، از دیگر موضوع‌هایی بود که مورد توجه این مسئول فرهنگی قرار‌داشت و وی با بیان‌این‌که محدودشدن حضور کودکان و نوجوانان در اجتماع و تعامل با هم‌سالان، گویای ضرورت نشاط‌بخشی افزون‌تر به آنان در قالب فعالیت‌های هدف‌مند و نشاط‌آفرین‌است، اضافه‌کرد: دهه فجر انقلاب اسلامی بستری مناسب برای ترویج سبک‌زندگی ایرانی-اسلامی امید‌بخشی به آینده‌سازان محسوب‌می‌شود.


اشاره به برخی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر استان گیلان و لزوم نقش‌آفرینی تمامی دستگاه‌ها در برگزاری این آیین‌ها، از دیگر بخش‌های محوری سخنان میرعظیمی بود و وی با فرصت ‌توصیف‌کردن اجرای هم‌زمان برنامه‌های حضوری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گفت: این امر می‌تواند به ارتقای سطح فعالیت‌ها و افزایش گستره‌ی مخاطبان کمک‌کند.

ادامه‌بخش این نشست که صبح روز دوشنبه، 27 دی 1400 در سالن اجتماعات اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت صورت‌گرفت، بیان‌دیدگاه‌ها و ارایه برنامه‌ها از سوی نمایندگان دستگاه‌های عضو کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت چهل‌وسومین بود و حاضران از اولویت‌های دستگاه‌های متبوع خود برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر آیین‌های این ایام سخن‌گفتند.

به گزارش تپور، در این نشست، افزون بر مسئولان ستادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نمایندگانی از «آموزش و پرورش»، «کمیته امداد امام خمینی (ره)»، «تبلیغات اسلامی»، «بهزیستی» و «فرهنگ و ارشاد اسلامی» استان گیلان وهم‌چنین، نماینده «سازمان فرهنگی‌اجتماعی‌ورزشی» شهرداری رشت حضور‌داشتند.

انتهای پیام/1303