هم‌اکنون تمرکز برف‌روبی در محور امامزاده هاشم، سراوان و سنگر است

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه تمرکز برف‌روبی در محور امام‌زاده هاشم، سراوان و سنگر است، بیان کرد: در محور اصلی امامزاده‌ هاشم هم اگر بارش برف منجر به مسدودی مسیر شود، با هماهنگی اوقاف و هیات امنا،مساجد بین راهی جهت  خدمت‌رسانی و اسکان مسافران در راه مانده از نظر آذوقه و گرمایشی تجهیز امکانات شده‌اند.

به گزارش مجله خبری تپـــور، حمیدرضا امام‌پناهی صبح امروز در حاشیه بازدید میدانی از عملیات برف‌روبی در محورهای شهرستان رشت با اشاره به پای کار بودن تمام نهادهای خدماتی، اظهار کرد: پس از پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر تغییرات جوی، در نخستین ساعات ستاد بحران شهرستان تشکیل و تمهیدات مقدمات انجام شد، از نخستین ساعت آغاز بارش برف طبق پیش بینی‌های صورت گرفته دستگاه‌ها پای کار آمدند و در حال انجام و پیگیری امور هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هم در شهر رشت به صورت پراکنده شاهد بارش برف سبک هستیم، تصریح کرد: عمده بارش برف در بخش سنگر و کوچصفهان گزارش شده؛ اکنون تمرکز برف‌روبی در محور امامزاده هاشم، سراوان و سنگر است. تمام دستگاه‌های اجرایی اعم از راهداری، هلال احمر، پلیس‌راه، شهرداری‌ها، بخشداران، بسیج، دهیاری‌ها با بهره‌گیری از امکانات محلی و حتی بخش خصوصی آماده پای کار هستند تا در صورت تداوم بارش برف، مدیریت به گونه ای باشد که کمترین آسیب به مردم برسد.

سرپرست فرمانداری رشت با تاکید بر اینکه تاکنون مشکل خاصی گزارش نشده، گفت: دستگاه‌های خدمات رسان نظیر برق، گاز و آب با تمام امکانات و استقرار اکیپ‌ها در مناطقی که کانون بارش برف سنگین می‌باشد، آماده امدادرسانی و ارائه خدمات به مردم هستند.

امام‌پناهی با بیان اینکه تمرکز برف‌روبی در محور امام‌زاده هاشم، سراوان و سنگر است، بیان کرد: در محور اصلی امامزاده‌ هاشم هم اگر بارش برف منجر به مسدودی مسیر شود، با هماهنگی اوقاف و هیات امنا،مساجد بین راهی جهت  خدمت‌رسانی و اسکان مسافران در راه مانده از نظر آذوقه و گرمایشی تجهیز امکانات شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه جایگاه‌های پمپ بنزین و گازوئیل‌ها توسط شرکت نفت تامین سوخت شده‌اند و جای نگرانی نیست، گفت: از ساعت ۲۱ نمک‌پاشی در محور پلیس راه سراوان به امام‌زاده هاشم آغاز شده و تجهیزات برف‌روبی همچنان مشغول فعالیت برف‌روبی هستند تا مشکلی برای تردد خودروها ایجاد نشود.

رئیس ستاد بحران شهرستان رشت با بیان اینکه حدود ۱۰۰ واحد نانوایی در سطح شهرستان به صورت دوگانه سوز فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع در حوزه پخت نانوایی‌ها، آرد و سوخت لازم در اختیار نانوایی‌ها قرار گرفته تا چنانچه در صورت قطعی برق یا گاز از سوخت جایگزین بهره‌مند شوند، امروز هم بازدید نظارتی از نانوایی‌های سطح شهر انجام گرفت و تاکیدات لازم جهت ارائه خدمات در هر شرایطی هم صورت گرفت.

انتهای پیام/1303