معضل پسماند سراوان رشت محصول بی توجهی به زیرساخت و زدوبندهای سیاسی است

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه فساد، اشرافی‌گری و نگاه غیرانقلابی عده‌ای در کشور همواره عامل ایجاد مشکلات بوده است، گفت: افرادی که تا دیروز مقابل مشکلات کشور سکوت می‌کردند، امروز که مردم با تکیه به توانمندی‌ها می‌خواهند کشور را اداره کنند سکوت خود را شکسته‌اند و حرف می‌زنند.

به گزارش مجله خبری تپور، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به حقوق والدین اظهار داشت: حقوق والدین از نگاه دین و قرآن فراوان و گسترده است و خدا در چندین جای قرآن، مسأله توجه به پدر و مادر را بعد از بندگی خدا سفارش کرده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه توجه به والدین از ویژگی‌ها و صفات بارز انبیاء الهی بوده است، گفت: “احسان” شامل توجه معنوی به پدر و مادر، محبت، مشورت، مراقبت و اطاعت از آنان می‌شود لذا توجه معنوی به والدین به‌ویژه در دوران کهنسالی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا پدر و مادر در این دوران نیاز عاطفی دارند.

آیت‌‌الله فلاحتی با اشاره به اهمیت محبت و نیکی به پدر و مادر و کریمانه سخن گفتن با آن‌ها، بیان کرد: طبق سفارش آیات و روایات الهی، اگر پدر و مادر به پیری رسیدند، فرزند مقابل آن‌ها اظهار ناراحتی نکند و حتی کلمه “اف” به آنان نگوید لذا بهترین بخش در رعایت حقوق والدین، توجهات عاطفی به پدر و مادر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) و صبر و وفاداری این بانوی بزرگ، بیان کرد: ایشان همسر باوفای امیرالمومنین علی(ع) بودند و ۴ فرزندش در کربلا به شهادت رسیدند و این بانوی بزرگ جزو کسانی بود که جهاد تبیین را به خوبی انجام داد و جنایات یزیدیان را آشکار کرد.

رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به ۲۶ دی ماه روز فرار شاه از کشور در سال ۱۳۵۷، گفت: از آن روز به بعد نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در ایران از بین رفت و ملت ایران پس از چندین هزار سال به قدرت اخلاقی، اجتماعی و سیاسی رسیدند.

امام جمعه رشت با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب با مردم قم در ۱۹ دی ماه امسال پیرامون مسائل دینی و انقلابی، جنگ نرم دشمن و ضرورت وحدت میان اقشار مختلف مردم، گفت: یکی از دلایل عقب‌ماندگی‌های کشور در سال‌های اخیر عدم پیروی از دستورات رهبر معظم انقلاب بود تا جایی‌که برخی مسئولان خلاف سخنان رهبری حرکت می‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه شخص علامه مصباح یزدی که سردار شهید سلیمانی پیشانی ایشان را بوسید، بیان کرد: در حوزه علمیه و بخش‌های گوناگون کشور موثر بوده‌اند در بعضی دولت‌ها تحقیر شدند و این تحقیرها و حملات گاهاً از سوی خودی‌ها، فکرهای باطل و سایر نگرش‌ها بوده است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه “جنگ نرم وسیع و متنوعی در جریان است” تصریح کرد: مسئولان فرهنگی کشور، همه جبهه‌‌های فعال در عرصه انقلاب و مردم متدین باید این هشدار رهبر معظم انقلاب را مورد توجه جدی قرار دهند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه دشمن درصدد برجسته کردن افراد بی‌ارزش و پُرادعایی است که اصول انقلاب را زیر سوال می‌برند، گفت: چهره‌هایی که شخصیت نمونه‌ای همچون علامه مصباح یزدی را زیر سوال بردند اکنون کاسه داغ‌تر از آش شده‌اند.

وی با اشاره به تلاش دشمن در جنگ روایت‌ها برای کم‌رنگ جلوه دادن خدمات زیاد نظام اسلامی در درون و بیرون خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از کشورهای پیرامونی ما از مقاومت ملتِ ایران مقابل استکبار بهره می‌برند و این نظام افتخار می‌کند که حامی مستضعفان جهان است و دشمن در خفگی خود بماند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه فساد، اشرافی‌گری و نگاه غیرانقلابی عده‌ای در کشور همواره عامل ایجاد مشکلات بوده است، گفت: افرادی که تا دیروز مقابل مشکلات کشور سکوت می‌کردند، امروز که مردم با تکیه به توانمندی‌ها می‌خواهند کشور را اداره کنند سکوت خود را شکسته‌اند و حرف می‌زنند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به مسائل مختلف گیلان تصریح کرد: امروز باید شاهد صدای وحدت‌آفرین و آرامش در استان باشیم لذا این مساله که هرکس از راه برسد و هرکسی که دلش خواست را بزند به‌نفع استان نیست و کسانی ‌که دغدغه نظام و استان را دارند با بیان برخی مطالب، طوری فضا‌ را ملتهب نکنند که دیگر نتوان کاری انجام داد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان ضرورت واکاوی فتنه ۸۸ را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه فتنه ۸۸ به اندازه جنگ ۸ ساله به کشور و انقلاب آسیب زد تصریح کرد: در هیچ بخشی نباید به اهالی فتنه مسئولیت داد.

وی با اشاره به مسائل مختلف استان گیلان و بازدید اخیر رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس و اعضای این کمیسیون از برخی پروژه‌های استان، بیان کرد: سال‌ها است که زیرساخت‌های گیلان و شهر رشت دچار مشکلات اساسی است که نتیجه برخی زد و بندهای سیاسی و خواسته‌های فردی عده‌ای بوده است.

نماینده‌ ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه باید به اولویت‌های استان توجه جدی شود، بیان کرد: باید در کنار یکدیگر باشیم و همه برای رفع مشکلات استان تلاش کنیم لذا امروز این استان‌ نیازمند صدای وحدت‌آفرین و آرامش است.

انتهای پیام/۱۳۰۳