بیش از 424 کیلوگرم انواع مواد مخدر‌ در شهرستان رشت کشف شد

سرپرست فرمانداری رشت با تلاش پلیس مبارزه با موادمخدر‌، میزان کشفیات نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 424 کیلوگرم انواع موادمخدر صنعتی و سنتی کشف و در این رابطه 9.278 نفر از معتادین، توزیع کنندگان و قاچاقچیان دستگیر و تحویل مراجع قانونی شده‌اند.

به گزارش مجله خبری تپــور، حمیدرضا امام‌پناهی صبح امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان رشت با اشاره به جایگاه سیاست گذاری شورای هماهنگی مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر، اظهر کرد: وظیفه اصلی که در مبارزه با مواد مخدر برای دستگاه های ذیربط تبیین و هدف گذاری شده، بحث پیشگیری و بازپروری معتادان است.

وی با بیان اینکه دشوارترین و هزینه بردارترین مرحله در مبارزه با موادمخدر‌، موضوع پیشگیری و بازپروری است، تصریح کرد: علیرغم محدودیت‌‎های قانونی، با حمایت کمیسیون تطبیق از مصوبات کمیسیون ماده 16 در مورد مراکز نگاهداری و بازپروری معتادین تصمیمات موثری اتخاذ شده است که نتایج مثبت آن را در کاهش تعداد معتادین و بازگشت آنان به آغوش جامعه شاهد خواهیم بود.

سرپرست فرمانداری رشت با تاکید بر اینکه که پیشگیری مقدم بر درمان است، گفت: دستگاه های فرهنگی و حمایتی نظیر بهزیستی، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، واحدهای دانشگاهی و تبلیغات اسلامی در زمینه تغییر مثبت رویکرد جامعه نسبت به معتادین رها شده از بیماری اعتیاد و جذب دوباره آنان در بطن جامعه تلاش کنند.

امام‌پناهی با اشاره به اینکه نگاه مثبت و پذیرش افرادی که از دام اعتیاد رهایی یافته اند یک وظیفه اجتماعی و گامی رو به جلو است، بیان کرد: پایش و ایمن نگاه داشتن محیط جامعه سبب پایداری و ایمن بودن بنیان خانواده از آسیب‌های اجتماعی می شود.

وی با اشاره به اینکه که با تلاش زحمت‌کشان نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر‌، میزان کشفیات نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 424 کیلوگرم انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی کشف و در این رابطه 9278 نفر از معتادین، توزیع کنندگان و قاچاقچیان دستگیر و تحویل مراجع قانونی شده‌اند که در همین مدت 12 باند تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی و متلاشی شده است.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه مصوبات شورای مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان کاربردی و لازم الاجرا است، گفت: بحث اعتبارات استانی برای ساماندهی و تجهیز اماکن نگهداری و بازپروری معتادان از طریق شورای برنامه‌ریزی استان تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به طرح جمع آوری و پاکسازی معتادان متجاهر از سطح پارک ها، تفرجگاه ها و اطراف مدارس، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 210 طرح ، اعم از طرح پاکسازی نقاط آلوده و تجمعی معتادان، کنترل محورهای مواصلاتی، ارتقاء امنیت اجتماعی، طرح تشدید برخورد با خرده فروشان و مقابله با کشت گیاه خشخاش و شاهدانه در سطح شهرستان رشت اجرایی شده است.

انتهای پیام/1303