باید جمعی منسجم از خیران برای کمک به آموزش و پرورش املش تشکیل شود

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه باید جمعی منسجم از خیران برای کمک به حوزه آموزش و پرورش املش با کمک فرماندار این شهرستان تشکیل شود، گفت: ما به عنوان نماینده و خدمتگذار مردم در مجلس علاوه بر پیگیری مطالبات و نیازها در سطح کشور از هیچ حمایت و کمکی در این راستا دریغ نمی‌کنیم.

به گزارش مجله خبری تپـــور، حجت‌الاسلام «محمد صفری ملک میان» ظهر امروز (پنج شنبه، 23 دی) در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان املش، اظهار کرد: از فرهنگیان، معلمان و تمامی دست اندرکارانی که به ویژه در دو سال اخیر شیوع پاندمی کرونا اجازه بروز وقفه در نظام تعلیم، تربیت و پرورش را ندادند تشکر و قدردانی می‌کنم.

نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش متشکل از گروه‌های مختلفی بوده و از حیث عملکرد و جایگاه دارای اهمیت بسیار زیادی است، گفت: مسئله آموزش و پرورش در تمام کشورها یک مسئله حاکمیتی محسوب می‌شود و همه موظفند در تقویت این نظام سهیم باشند.

صفری ملک میان بابیان اینکه مجموعه اقدامات، رویکردها و برنامه‌ریزی‌ها در حوزه آموزش و پرورش کشور وسیع است، تصریح کرد: از دیرباز تاکنون و به طور متوسط از بیست سال قبل محدوده شرق گیلان خاصه شهرستان‌های رودسر و املش در حوزه آموزش و پرورش و کسب رتبه‌های علمی حرف برای گفتن داشته‌ اما چند وقتی است که به غیر از املش در این حوزه شاهد پیشرفت آنچنانی نیستیم.

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس با اشاره به لزوم توجه جدی‌تر به موضوعات حول محور آموزش و پرورش در شهرستان رودسر و املش، گفت: با توجه به اهمیت بالای شورای آموزش و پرورش انتظار دارم مصوبات این شورا با جدیت بیشتری مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم تدوین مصوباتی راهگشا، عملیاتی و اثرگذار در شورای آموزش و پرورش، بیان کرد: در مورد تجهیزات مورد نیاز مدارس شهرستان املش هم اگر لیستی تهیه و ارائه شود ما هم برای تامین اعتبارات و تهیه امکانات رایزنی‌ها و پیگیری‌های لازم را در سطوح استانی و ملی انجام می‌دهیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه باید از ظرفیت خیران در حوزه آموزش و پرورش شهرستان املش استفاده شود، تصریح کرد: در یک سال و نیم اخیر همه دیدیم که مردم و خیران چگونه در بخش بهداشت و درمان ورود کرده و برای کمک به مردم به یاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شتافتند بنابراین باید از این پتانسیل در امر مهم آموزش و پرورش هم استفاده کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه ارتقای بیمارستان و زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی برگ زرینی در کارنامه پرافتخار  مردم خوب و ولایتمدار شهرستان املش است، گفت: خوشبختانه با اقدامات و پیگیری‌هایی که انجام دادیم امسال هشت پزشک متخصص را وارد بیمارستان رودسر کردیم و چنین کاری در کل استان نظیر ندارد.

صفری ملک میان با تاکید بر اینکه ارتقاء جایگاه بیمارستان املش، در راستای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز آن امری است که باید در اولویت قرار گرفته و محقق شود، بیان کرد: با ایجاد این زیرساخت‌ها می‌توانیم توان نیروی انسانی بیمارستان و پزشکان متخصص آن را افزایش دهیم.

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس با بیان اینکه باید جمعی منسجم از خیران برای کمک به حوزه آموزش و پرورش املش با کمک فرماندار این شهرستان تشکیل شود، گفت: ما نیز به عنوان نماینده و خدمتگذار مردم در مجلس علاوه بر پیگیری مطالبات و نیازها در سطح کشور از هیچ حمایت و کمکی در این راستا دریغ نمی‌کنیم.

 

انتهای پیام/1303