اقتصاد دریا محور یکی از ضرورت‌های امروز کشور است

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه اقتصاد دریا محور یکی از ضرورت‌های امروز کشور است گفت: با اتکا به اقتصاد دریامحور می‌توانیم رشد و توسعه را برای مردم و به ویژه ساکنین مناطق ساحلی به ارمغان آوریم.

به گزارش مجله خبری تپـــور، معاون‌اول رئیس‌جمهور ظهر امروز در دیدار با تعدادی از نخبگان و جوانان صاحب طرح و ایده، گزارش‌های ارائه شده در جلسه را مثبت دانست و اظهار کرد: طرح‌ها و ایده‌های مطرح شده در جلسه باید به برنامه‌های عملیاتی با جدول زمان‌بندی تبدیل شود تا با اجرای اینگونه طرح‌ها شاهد توسعه کشور باشیم.

مخبر  با اشاره به یکی از طرح‌های ارائه شده در جلسه درباره توسعه سواحل مکران، تصریح کرد: اقتصاد دریا محور یکی از ضرورت‌های امروز کشور است که با اتکا به آن می‌توانیم رشد و توسعه را برای مردم کشور و به ویژه ساکنین مناطق ساحلی به ارمغان آوریم.

وی  با بیان اینکه اقتصاد دریا محور و اقتصاد دیجیتال از مهمترین محورهای توسعه در جهان امروز است، گفت: باید این دو محور مهم را در اولویت‌بندی طرح‌ها و پروژه‌ها مدنظر قرار دهیم چرا که با پرداختن به این دو موضوع مهم زمینه رشد و توسعه کشور مهیا خواهد شد.

معاون‌اول ر‌ئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه اگرچه در برخی از صنایع کمی عقب هستیم، بیان کرد: اما به دلیل وجود نیروی انسانی تحصیل کرده و نخبگان کشور، در زمینه اقتصاد دیجیتال پیشرفت‌های خوبی در کشور حاصل شده، چرا که در این بخش به دانش و ذهن جوانان و نخبگان کشور متکی هستیم.

مخبر با اشاره به یکی دیگر از گزارش‌های مطرح شده در جلسه در مورد توسعه ریلی کشور، خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های نجات اقتصاد کشور توسعه ریلی است و اگر بتوانیم اهداف تعیین شده برای توسعه شبکه ریلی کشور را محقق کنیم، تحولی اساسی در پیشرفت کشور حاصل خواهد شد.

در این جلسه که جمعی از جوانان و نخبگان حضور داشتند، گزارشی از طرح‌های توسعه مکران و سرمایه‌گذاری در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل، انرژی و آب ارائه شد و ضرورت‌ها و الزامات اجرای این طرح‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/1303