افزایش ضریب رشد و توسعه موضوع مهمی در گیلان است

استاندار گیلان بیان اینکه ساماندهی ترافیک شهر رشت بعد از معضل پسماند، خواسته بحق شهروندان از نمایندگان خود در شورا و دیگر مسئولان است، گفت: افزایش ضریب رشد و توسعه، موضوعی مهم است که بایستی حرکت به سمت اهداف را به‌تدریج شتاب ببخشیم.

به گزارش مجله خبری تپـــور، اسدالله عباسی صبح امروز در دیدار رئیس و شماری از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی و نیز دوازدهم دی ماه روز رشت اظهار کرد: اگر بخواهم راجع به این کلانشهر، شورای مشورتی داشته باشم؛ نمایندگان مردم در شورا، بهترین افراد هستند.

استاندار گیلان با اشاره به دیدار استانداران و نمایندگان استان های شمالی در مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهوری، بیان کرد:  ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود و معضل زباله سراوان از موضوعاتی بود که در این دیدار، بیان کردم که البته آیت الله رئیسی نیز تأکید داشتند که برای مسئله پسماند، باید راه حل اساسی اندیشیده شود.

وی با تاکید بر اینکه  سوء مدیریت و ضعف سیستمی اداره استان در گذشته بسیار زیاد بود گفت: نگاه من به کلانشهر رشت، وسیع و عمیق است و تأکید دارم که باید با برنامه،  کارها سامان یابد.

عباسی با بیان اینکه ساماندهی ترافیک شهر رشت بعد از معضل پسماند، خواسته بحق شهروندان از نمایندگان خود در شورا و دیگر مسئولان است، بیان کرد: افزایش ضریب رشد و توسعه، موضوعی مهم است که بایستی حرکت به سمت اهداف را به‌تدریج شتاب ببخشیم.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه  تمام دستگاه ها برای تسهیل امور شهروندان باید با هم هماهنگ باشند، تصریح کرد: رشت، باید در سطح استان الگوی شایسته شهرسازی بوده و بلندمرتبه سازی در این کلانشهر، متناسب با الگوهای اندیشیده شده باشد، لذا محله محوری، اثرگذاری فعالیت های فرهنگی، ساماندهی بافت های فرسوده شهری در قالب طرح بازآفرینی و ارائه تسهیلات و ساماندهی بازارچه های محلی، ساماندهی بافت‌های فرسوده و ساخت و ساز در اراضی نسقی، ترافیک شهری، مدیریت پسماند و موضوعات فرهنگی از مهم ترین مباحثی است که باید برای رفع مشکلات مذکور، علاوه بر پشتیبانی های استانی، از ظرفیت های ملی نیز استفاده شود.

انتهای پیام/۱۳۰۳