دز سوم کرونا به بیش از ۲۰۰ هزار گیلانی تزریق شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه برنامه تزریق واکسن با توجه به سند ملی واکسیناسیون انجام می‌شود، گفت: وزارت بهداشت دستورالعمل‌های لازم برای تزریق واکسن را اعلام می‌کند و در حال حاضر همه‌ی افراد واجد شرایط می‌توانند واکسن دز سوم را نیز دریافت کنند.

به گزارش مجله خبری تپـــور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه تاکنون ۲۵۵ هزار نفر از افراد واجد شرایط بالای ۱۸ سال در گیلان واکسن دز سوم کرونا را دریافت کرده اند، اظهار کرد: واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تنها راه مقابله با سویه جدید اومیکرون، خطر امیکرون کاملا جدی است و باید از فرصت‌ها برای تزریق دز سوم کرونا استفاده کنیم.

مهرابیان با اشاره به اینکه امروز در گیلان ۴۵۵ پایگاه واکسیناسیون فعال است، گفت: این پایگاه‌ها شامل مراکز خدمات جامع سلامت، سالن‌های تجمیعی و چهار سایت خودرویی است.

وی با اشاره به لزوم واکسیناسیون در مقابله با اُمیکرون، تصریح کرد: روزانه حداقل ۲۰۶ پایگاه واکسن در شهر رشت راه اندازی می‌شود تا پاسخگوی نیاز شهروندان این شهر باشد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه برنامه تزریق واکسن با توجه به سند ملی واکسیناسیون انجام می‌شود، بیان کرد: وزارت بهداشت دستورالعمل‌های لازم برای تزریق واکسن را اعلام می‌کند و در حال حاضر همه‌ی افراد واجد شرایط می‌توانند واکسن دز سوم را نیز دریافت کنند.

در حال حاضر ۱۳۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند و گیلان در وضعیت آبی قرار دارد.

 

انتهای پیام/1303