۶۳ زندانی به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی در استان گیلان آزاد می‌شوند

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان با اشاره به آزادسازی تعدادی از زندانیان در سالروز شهادت سردار سلیمانی، گفت: در نظر داریم برای سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی 63 زندانی دیگر را به نیت 63 سال عمر پربرکت سردار سلیمانی در استان گیلان آزاد کنیم.

به گزارش مجله خبری تپـــور، سرهنگ پاسدار مهدی نباتی صبح امروز در جمع خبرنگاران، درباره اقدامات سازمان بسیج حقوقدانان جهت کاهش آمار ورودی زندان‌ها با اشاره به رویکرد دستگاه قضایی اظهار کرد: سیاست دستگاه قضایی پس از روی کار آمدن آیت‌الله رییسی و در ادامه حجت‌الاسلام اژه‌ای حبس‌زدایی است.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان با بیان اینکه دستگاه قضایی تا حد امکان از فرستادن افراد به زندان جلوگیری می‌کند اما در مواردی نوع جرم ایجاب می‌کند که فرد مجرم مدتی را در زندان بگذراند، گفت: از جمله مأموریت‌‌های بسیج حقوقدانان نیز کاهش آمار ورودی زندان‌ها و کمک به آزادسازی زندانیان است.

نباتی با اشاره به اینکه تا شهریور‌ماه امسال ۶۸ نفر از زندانیان را با کمک جامعه خیرین بسیج حقوقدانان و سایر اقشار آزاد کردیم، بیان کرد: این جامعه خیرین تا نیمه نخست امسال شکل نگرفته بود و پس از ابلاغ دستورالعمل سازمان بسیج به بسیج حقوقدانان در فصل پاییز مجمع خیرین را فعال کردیم.

وی با بیان اینکه در هفته بسیج توانستیم ۱۰۰ نفر از زندانیان غیرعمد و عمد سبک را با کمک خیرین ازاد کنیم، تصریح کرد: برخی از این زندانیان با توجه به معضلات و فشارهای اقتصادی از روی استیصال مرتکب تخلفی شدند از این رو برای آزادسازی این زندانیان به کمک خیرین اقدام کردیم.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان با اشاره به آزادسازی تعدادی از زندانیان در سالروز شهادت سردار سلیمانی، بیان کرد: در نظر داریم برای سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی ۶۳ زندانی دیگر را به نیت ۶۳ سال عمر پربرکت سردار سلیمانی در استان گیلان آزاد کنیم.

نباتی با بیان اینکه انجمن خیریه سازمان بسیج حقوقدانان فعال شد، گفت: جلسات متعددی را با اقشار مختلف بسیج، اداره‌کل زندان‌ها و ستاد دیه برگزار کردیم تا علاوه بر ۶۸ نفر و ۱۰۰ نفر زندانی که در ۶ ماهه نخست امسال و در هفته بسیج آزاد شدند، ۶۳ نفر نیز در دی ماه از زندان رهایی یابند.

وی با بیان اینکه امیدواریم با کمک خیرین بتوانیم بیشتر از این تعداد شزندانی را نیز آزاد کنیم، بیان کرد: انجمن خیریه سازمان بسیج حقوقدانان سپاه استان گیلان توانسته خیرین بسیار خوبی را پای کار بیاورد و تمام اهتمام ما اکنون آزادسازی زندانیان به‌ویژه سرپرستان خانوار است.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان با بیان اینکه حضور زندانی در زندان یک معضل اساسی برای زندان، دستگاه قضایی و بیشتر از همه خانواده فرد زندانی است، گفت: هنگامی که یک فرد سرپرست خانوار است زندانی می‌شود در این مشکلات اقتصادی و معیشتی شرایط بسیار سختی برای خانواده او ایجاد می‌شود.

نباتی با اشاره به مضرات و آسیب‌‌های حضور فرد سرپرست خانوار در زندان و با تأکید بر لزوم آزادسازی این افراد، تصریح کرد: آزادسازی سرپرستان خانوار از زندان‌ها در شرایط کنونی اقدامی لازم و بسیار مهم است که در دستور کار بسیج حقوقدانان سپاه گیلان قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳