شهردار رشت در بازدید از محله آزاد

رسیدگی به محلات کم برخوردار در صدر توجهات شهرداری

شهردار رشت ضعف در گسترش شبکه فاضلاب و آسیب‌ دیدگی تأسیسات و زیرساخت‌های شهر را از جمله چالش‌های پیش روی رشت ذکر کرد و گفت: راه‌اندازی تصفیه‌‌خانه شرق رشت باید به مطالبه‌ای همگانی تبدیل شود.

به گزارش مجله خبری تَپور؛ سید امیرحسین علوی شهردار رشت جمعه سوم دی‌ماه ۱۴۰۰ در جریان بازدید از محله آزاد که به‌اتفاق نادر حسینی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت، گروه‌های جهادی، معاونین و مدیران شهرداری انجام شد، اظهار داشت: رسیدگی به محلات کم برخوردار ازجمله اولویت‌هایی محسوب می‌شود که همواره در صدر توجهات شهرداری رشت قرار داشته است که در همین راستا سعی کردیم از توان و ظرفیت گروه‌های جهادی و پتانسیل‌های اجتماعی بهترین استفاده ممکن را ببریم.

علوی با بیان اینکه علاوه بر ضعف در گسترش شبکه فاضلاب تأسیسات و زیرساخت‌های شهر رشت به‌شدت آسیب‌دیده است، تصریح کرد: متأسفانه راه‌اندازی تصفیه‌خانه شرق رشت توسط شرکت آب و فاضلاب در موعد مقرر عملیاتی نشده است و باید تحقق این امر به مطالبه بزرگ و اصلی همه ما تبدیل شود.

شهردار رشت اعتبار موردنیاز برای ساخت تصفیه‌خانه شرق رشت را بالای ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: یکی از علت‌های کندی این پروژه عدم تخصیص و تأمین منابع مالی و اعتباری است که البته قرار بود برای عبور از این مشکل، پروژه توسط سرمایه‌گذار به شکل BOT اجرا شود.

وی با بیان اینکه هنوز زمینی برای احداث این تصفیه‌خانه تأمین نشده است از روند انجام این پروژه به‌شدت انتقاد کرد و گفت: برای عملیاتی شدن اجرای پروژه تصفیه‌خانه شرق گیلان باید مطالبه‌ای بزرگ و همگانی در سطح شهرستان و استان شکل بگیرد.

سید امیرحسین علوی ادامه داد: قبلاً برای تعیین تکلیف اراضی نسقی شهر رشت شیوه‌نامه‌ای را با هماهنگی دستگاه قضایی تهیه کرده‌ایم که در دیوان محاسبات رد شد؛ بنابراین انتظار داریم نمایندگان مجلس در این مورد ورود کرده و با تصویب یک قانون به همه شهرداری‌ها ازجمله شهرداری رشت کمک نمایند.

وی برنامه عزم خدمت و سرکشی به محلات کم برخوردار را ازجمله اقدامات موردتوجه شهرداری رشت در چندماهه گذشته اعلام کرد و بیان داشت: محله آزاد کمبودهای زیادی دارد که با حمایت‌های شورا سعی می‌کنیم، توجه ویژه‌تری به آن خصوصاً در بخش خدمات اجتماعی، آسفالت معابر و خدمات شهری داشته باشیم.

علوی در پایان اظهار داشت: امیدواریم در جلسه بعد با حضور دستگاه ذی‌ربط بتوانیم موضوع روشنایی معابر این محله را حل‌وفصل کنیم.

گفتنی است که در پایان توسط رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، شهردار رشت، مدیران شهرداری و گروه‌های جهادی از محله آزاد بازدید به عمل آمد و مقرر گردید که طی یک ماه کار خدماتی در این محل صورت پذیرد.

انتهای پیام/۱۳۰۱