احداث بندر چمخاله به دلیل کمبود مصالح متوقف شد

نماینده لنگرود در مجلس یازدهم با بیان اینکه معاون سازمان هواشناسی و تیم کارشناسی این سازمان در راستای راه اندازی پژوهشگاه هواشناسی دریایی شمال کشور در لنگرود حضور پیدا کرده اند، گفت: منطقه مناسب ارزیابی شده و این پنجمین پژوهشگاه هواشناسی خواهد بود.

به گزارش مجله خبری تپـــور، پرویز محمدنژاد در حاشیه بازدید تیم کارشناسی سازمان هواشناسی از شهرستان لنگرود با بیان اینکه معاون سازمان هواشناسی و تیم کارشناسی این سازمان در راستای راه اندازی پژوهشگاه هواشناسی دریایی شمال کشور در لنگرود حضور پیدا کرده اند، اظهار کرد: منطقه مناسب ارزیابی شده و این پنجمین پژوهشگاه هواشناسی خواهد بود.

نماینده لنگرود در مجلس با اشاره به موقعیت جغرافیایی گیلان و ارتباط با کشورهای حاشیه دریایی کاسپی، گفت: در راستای توسعه روابط با سایر کشور و استفاده از ظرفیت اقتصاد دریا که امروز یکی از بزرگترین ظرفیت استانهای شمالی با کشورهای حاشیه دریای خزر است این بازدید صورت گرفت و سازمان هواشناسی متقاعد شد که شهرستان لنگرود نقطه مناسبی برای این پژوهشگاه است.

وی در ادامه با اشاره به محل ساختمان مخابرات لنگرود، بیان کرد: در گام دیگر یک ساختمان برای این پژوهشگاه در نظر گرفته میشود و ساختمان مخابرات در خیابان بابک به عنوان محل استیجاری این پایگاه در نظر گرفته شده‌است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با تاکید بر انتخاب محل استقرار تاسیسات دائمی پژوهشگاه هواشناسی، تاکید کرد: برای استقرار تاسیسات دایمی این سازمان نیز محل مناسبی برای احداث ساختمان در گام دوم در نظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ناوگان سیار هواشناسی نیز در بندر چمخاله مستقر می‌شود، تصریح کرد: بندر چمخاله بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با توجه به مشکل تامین مصالح یک ماه برای احداث آن وقفه افتاده است.

محمدنژاد با اشاره به اینکه مشکل تامین مصالح در گیلان به یک معضل تبدیل شده که سبب نارضایتی نمایندگان را نیز فراهم آورده است، گفت: چنین شرایطی مناسب نیست و متاسفانه احداث بندر به خاطر ممنوعیت برداشت مصالح از معدن مغذی آن متوقف شده‌است.

 

انتهای پیام/1303