تزریق دُز سوم واکسن به جد پیگیری شود

استاندار گیلان با اشاره به جایگاه ممتاز گیلان در واکسیناسیون دُزهایُ اول و دوم ، بر لزوم واکسیناسیون دُز سوم با همان همت جهادی دوره های پیش تأکید کرد و گفت: خوشبختانه ایران هیچ کمبودی در تامین واکسن ندارد و این مهم، نشانگر توجه و تلاش دولت و مسئولان به سلامت مردم است.

به گزارش مجله خبری تپور، اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (شنبه) در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)، از ایثارگری پزشکان و کادر درمان طی دو سال اخیر تقدیر و اظهار کرد: به سبب اقدامات موثر در مقابله با کرونا، امروز شاهد آبی شدن ۱۶ شهرستان استان هستیم و امیدواریم شهرستان رودبار نیز بزودی آبی شود.

وی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده پنجاه درصدی از ظرفیت اماکن عمومی، بیان کرد: نباید با عادی انگاری نسبت به این ویروس ، شاهد موج دیگری از کرونا باشیم.

وی با اشاره به جایگاه ممتاز گیلان در واکسیناسیون دُزهایُ اول و دوم ، بر لزوم واکسیناسیون دُز سوم با همان همت جهادی دوره های پیش تأکید کرد و گفت: خوشبختانه ایران هیچ کمبودی در تامین واکسن ندارد و این مهم، نشانگر توجه و تلاش دولت و مسئولان به سلامت مردم است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به شیوع سویه اُمیکرون در کشورهای همسایه، تصریح کرد: باید نسبت به کنترل مرزها، گرفتن تست از مسافران ورودی و قرنطینه مبتلایان در صورت مشاهده ، اقدام کرد.

عباسی با تاکید بر فعالیت واحدهای آموزشی استان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بیان کرد: نظارت بر رعایت اصول بهداشتی همواره مورد توجه بازرسان و دستگاه های متولی امر باشد و درصورت مشاهده تخلف، گزارش آن به دبیرخانه ستاد مدیریت کرونای استان ارسال شود.

وی با بیان اینکه مردم فرهیخته گیلان به سبب پیشینه غنی فرهنگی نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی اهتمام دارند ، افزود: اجرای دقیق طرح مدیریت هوشمند کرونا که در راستای حفظ سلامت عمومی است، باید مورد توجه دستگاه های اجرایی باشد.

استاندار گیلان با اشاره به برنامه ششم توسعه برای حله مشکلات معلمان، بیان کرد: دولت در خصوص اعتبارات آموزش و پرورش و رتبه بندی فرهنگیان توجه ویژه ای داشته و بر اساس برنامه ششم توسعه به حل دغدغه معلمان پرداخته از این‌رو معلمان با خاطری آسوده به تدریس می پردازند و امیدواریم این امر به ارتقاء آموزش بیانجامد.

در این جلسه که فرمانداران سراسر استان نیز به صورت ارتباط تصویری حضور داشتند ، هریک از رئیسان کارگروه‌های ستاد استانی مدیریت کرونا به ارائه گزارشی از روند اقدامات حوزه خود پرداختند.

انتهای پیام/۱۳۰۳