بانوان موفق، شناسایی و از ظرفیت آنان، به‌طور شایسته استفاده شود

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به جایگاه و ارزش والای زن که خداوند متعال برای او در نظر گرفته، بیان کرد: در دنیای غرب، ارزش زن از بین رفته و زن تبدیل به کالایی بی ارزش شده و متأسفانه کسانی در جامعه ما هستند که این فرهنگ منسوخ شده را پمپاژ می کنند.

به گزارش مجله خبری تپور، حسین مصطفی پور در نشست مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی استان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، ضمن اظهار قدرشناسی از مادران و همسران شهدا و جانبازان، اظهار کرد: جنگ برای همه خاتمه یافته ولی برای این عزیزان هنوز ادامه دارد و مسئولان باید بکوشند آلام این قشر از بانوان جامعه کاهش یابد.

مصطفی پور با بیان اینکه باید نگاهی ویژه به زنان جامعه داشته باشیم، تصریح کرد: موضوعاتی که مربوط به زنان جامعه می باشد در صدر مسائل قرار دارد زیرا در جامعه ای که اعتقاد داریم زیر ساخت آن خانواده است.

وی با بیان اینکه زنان نقش موثری در تعالی جامعه دارند؛ گفت: دشمنان از طریق تهاجم فرهنگی، برای کمرنگ کردن نقش زن و مادر در خانواده، تلاش می کنند درحالیکه طی هشت سال جانفشانی جوانان برای این مرز و بوم، نقش تربیتی مادران، موثر و چشمگیر بوده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به جایگاه و ارزش والای زن که خداوند متعال برای او در نظر گرفته، بیان کرد: در دنیای غرب، ارزش زن از بین رفته و زن تبدیل به کالایی بی ارزش شده و متأسفانه کسانی در جامعه ما هستند که این فرهنگ منسوخ شده را پمپاژ می کنند .

مصطفی پور در ادامه ضمن اشاره به نقش محوری و ظرفیت و توانمندی بانوان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه، خواستار این شد که تمامی این ظرفیت ها شناسایی و دسته بندی شده و از آن در حل مشکلات بهره گرفته شود و از هرگونه نگاه سیاسی و سیاست زدگی، پرهیز گردد.

وی با تاکید بر استفاده از تجارب زنان صاحب نظر در برنامه ریزی ها، بیان کرد: بومی سازی این طرح ها مثمر ثمر خواهد بود و برگزاری جلسات برنامه محور و کاربردی جهت الگوسازی و استفاده از ظرفیت و تجربه این عزیزان اهمیت دارد.

در این نشست زهرا یعقوب نژاد مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری نیز گزارشی از فعالیت های این دفتر ارائه کرد.

انتهای پیام/1303