شیوه های جدید در رساندن پیام دین اتخاذ شود

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه نگه داری جسمی و برطرف کردن معضل شبهه های اعتقادی در خانواده معلولان از وظایف متولیان این عرصه است، تصریح کرد: از حیث روحی و روانی باید برخی مسائل معنوی جامعه معلولان برطرف شود.

به گزارش مجله خبری تپور، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیرکل و معاونان بهزیستی استان به مناسبت هفته بهزیستی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها، اظهار کرد: کار و خدمت برای نیازمند نه تنها در اسلام بلکه در تمام ادیان سفارش بسیار شده است.

وی با شاره به روایتی از امام صادق علیه السلام، گفت: کسی که قدمی برای یاری دیگران بردارد، مجاهد و رزمنده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نگه داری جسمی و برطرف کردن معضل شبهه های اعتقادی در خانواده معلولان از وظایف متولیان این عرصه است، تصریح کرد: از حیث روحی و روانی باید برخی مسائل معنوی جامعه معلولان برطرف شود.

فلاحتی با تاکید بر اهمیت پاسخ به شبهات در تعالیم اسلام و ائمه علیه السلام، تصریح کرد: می طلبد در رساندن پیام دین، شیوه های جدید اتخاذ شود.

وی با اشاره به نامگذاری “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” توسط رهبر معظم انقلاب در سال جاری، بیان کرد: در هر کدام از دستگاه ها رفع ابهام این موضوع حائز اهمیت است ضمن اینکه در برنامه ریزی ها و اجرای امور باید عدالت مد نظرمتولیان باشد زیرا این موضوع در خدمات رسانی و توجه به گروه های هدف اثرگذار است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تقسیم عدالت و محبت به گروه های هدف معلولان اثرگذار است، گفت: مراقبت از معلولان جسمی و ذهنی سخت است.

فلاحتی، با تاکید بر اینکه ادعیه و ارتباط با منبع وحیانی دارویی موثر به لحاظ روحی و روانی است، تصریح کرد: نشاط در جامعه هدف معلولان حرف نخست را می زند.

وی با بیان اینکه اشتغالزایی معلولان باید مد نظر متولیان مربوطه باشد، گفت: بهزیستی باید با تمام دستگاه ها ارتباط داشته باشد زیرا جامعه هدف این سازمان با دستگاه های مختلف در ارتباط هستند.

امام جمعه رشت، با اشاره به اینکه حراست از جسم و روح جامعه هدف از وظایف بهزیستی است، بیان کرد: تلاش کنید آلام روحی خانواده معلولان آرامش پیدا کنند و این امر نیازمند تلاش گسترده فرهنگی است.

 

انتهای پیام/1303