ایجاد حمل و نقل ریلی رشت نیازمند همراهی مسوولین کشوری است

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه برای ایجاد حمل و نقل ریلی درون شهری در رشت نیازمند همراهی مسوولین کشوری و نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هستیم، بیان کرد: نخستین همایش حمل و نقل و ترافیک روز پنج شنبه ۲۶ آذر برگزار می‌شود و امیدواریم خروجی این همایش تسهیل و روان شدن ترافیک رشت و رفع گره‌های کور ترافیکی این شهر باشد.

به گزارش مجله خبری تپور، محمد حسین واثق کارگرنیا عصر امروز در هفدهمین جلسه شورا در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با اشاره به بیست آذر مصادف با سالروز ثبت رشت در جمع شهرهای خلاق یونسکو، اظهار کرد: کسب این عنوان یکی دیگر از افتخارات برای شهر اولین‌ها است، اما متاسفانه شهرداری رشت نتوانست از این عنوان برای ارتقای اقتصاد مردم شهر استفاده لازم را ببرد.

وی با بیان اینکه دیگر شهرهای کشور که در یونسکو حضور دارند، وضعیت بهتری نسبت به رشت دارند، افزود: در روز رشت سال جاری اقدامات خوبی در میدان شهدای ذهاب انجام شد و انتظار داریم هر چه سریعتر دبیرخانه شهر خلاق خوراک رشت توسط روابط عمومی شهرداری راه اندازی و فعالیت مستمر داشته باشد.

کارگرنیا با تاکید به اینکه برنامه‌های شهر خلاق خوراک نباید فقط به سالروز ثبت رشت در جمع شهرهای خلاق یونسکو مختص شود، گفت: رشت در این حوزه باید به جایگاه اصلی خود دست پیدا کند.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به ۲۵ آذر مصادف با روز پژوهش، بیان کرد: بسیاری از چالش‌های کشور با توجه به مقوله پژوهش قابل رفع است.

کارگرنیا با تاکید به اینکه در حوزه پژوهش جزو کشورهای برتر دنیا هستیم، افزود: شهر رشت نیز از پژوهشگران فرهیخته و توانمندی برخوردار است.

وی به گرامیداشت ۲۶ آذر مصادف با روز حمل و نقل اشاره کرد و گفت: هر اندازه در بخش حمل و نقل تلاش کنیم نفع آن به مردم و توسعه شهر بر می‌گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه رشت عنوان کلانشهر را با خود به همراه دارد، تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل مشکلات زیادی از سالهای گذشته در رشت وجود دارد که با عنوان کلانشهری رشت مطابقت ندارد و در این حوزه نسبت به بسیاری از شهرهای کشور عقب ماندگی داریم که مشکلات فراوانی از این بابت برای مردم و کسبه ایجاد شده است.

کارگرنیا با تاکید به اینکه برای ایجاد حمل و نقل ریلی درون شهری در رشت نیازمند همراهی مسوولین کشوری و نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هستیم، بیان کرد: نخستین همایش حمل و نقل و ترافیک روز پنج شنبه ۲۶ آذر برگزار می‌شود و امیدواریم خروجی این همایش تسهیل و روان شدن ترافیک رشت و رفع گره‌های کور ترافیکی این شهر باشد.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳