رضایتمندی مراجعان، از معیارهای ارزیابی مدیران و دستگاه‌های اجرایی است

استاندار گیلان صبح امروز به‌صورت سر زده، از اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، بازدید و ضمن گفت‌وگو با کارکنان و مراجعه‌کنندگان، به درخواست های مردمی رسیدگی کرد.

به گزارش مجله خبری تپور اسدالله عباسی صبح امروز به‌صورت سر زده، از اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، بازدید و ضمن گفت‌وگو با کارکنان و مراجعه‌کنندگان، به درخواست های مردمی رسیدگی کرد.

استاندار گیلان در جریان بازدید از بخش های مختلف این نهاد، ضمن بررسی نحوه خدمات رسانی کمیته امداد به مردم، بر لزوم رسیدگی فوری به مشکلات تأکید کرد.

وی پس از این بازدید با اشاره به اهمیت سرکشی به اداره ها و نهادها‌ به‌صورت سرزده اظهار‌ کرد: یکی از معیارهای ارزیابی مدیران و نیز فعالیت دستگاه های اجرایی، همین بازدیدهای سرزده و میزان رضایتمندی مراجعان است.

عباسی با اشاره به نقش برخی ادارات در پویایی جامعه تاکید کرد: برخی دستگاه های اجرایی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) ماموریت های مهمی در حوزه مسکن، اشتغال‌زایی، توانمندسازی و محرومیت زدایی دارند و اجرای صحیح این فعالیت‌ها پویایی جامعه را فراهم می‌آورد.

استاندار گیلان حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد را امری مهم خواند و تصریح کرد: لازم است با حمایت از افراد کم برخوردار ، نسبت به توانمندسازی، ایجاد اشتغال و تامین هرچند اندکی از هزینه های آنان، اقدام کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مدیران باید تلاش کنند میزان رضایت مردم از خدمات ارائه شده به بالاترین اندازه برسد، گفت: دیدارهای سرزده از اداره‌ها و نهادهای استان، تداوم دارد و تلاش می‌کنیم بیش از پیش در کنار مردم و مسئولان باشیم.

انتهای پیام/۱۳۰۳