اولویت مجلس در بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ جلوگیری از کسری بودجه و کنترل قیمت‌هاست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به افزایش ۷۵۰ هزار میلیارد تومانی بودجه سال آینده نسبت به بودجه سال ۱۴۰۰ افزایش عنوان کرد: نگاه دولت به بودجه در جهت کاهش هزینه‌های جاری است و این صرفه‌جویی دولت در هزینه‌ها در تنظیم لایحه دیده می‌شود.

به گزارش مجله خبری تپور، مهرداد گودرزوند با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال آینده توسط دولت به مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: لایحه بودجه ۱۴۰۱ روز یکشنبه توسط رییس جمهور تقدیم مجلس شد و این لایحه از حیث منابع و مصارف ۳ هزار و ۶۳۱ هزار میلیارد تومان است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر افزایش ۷۵۰ هزار میلیارد تومانی بودجه سال آینده نسبت به بودجه سال ۱۴۰۰ افزایش گفت: نگاه دولت به بودجه در جهت کاهش هزینه‌های جاری است و این صرفه‌جویی دولت در هزینه‌ها در تنظیم لایحه دیده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه‌گذاری‌ها، افزایش فعالیت‌های عمرانی و کاهش ردیف‌های بودجه از دیگر شاخص‌های این بودجه است، تصریح کرد: رویکرد نمایندگان مجلس تصویب بودجه‌ای است که بتواند معیشت را بهبود بخشیده، تورم را کنترل و از رشد فزاینده قیمت‌ها و آشفتگی اقتصادی جلوگیری کند.

گودرزوند با اشاره به پیشنهاد دولت برای افزایش سن بازنشستگی، گفت: دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای کمک به صندوق بازنشستگی پیشنهاد کرده تا دو سال به سن بازنشستگی افزوده شود قطعاً این موارد باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد و از هفته آینده کمیسیون‌ها در این زمینه به بررسی بودجه می‌پردازند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبصره به تبصره لایحه بودجه را بررسی میکنیم، بیان کرد: بدین منظور دو هفته آینده نیز کمیسیون تلفیق شکل می‌گیرد تا تبصره به تبصره لایحه بودجه را بررسی کنیم و با کمک دولت، کارشناسان و مرکز پرورش‌های مجلس بودجه را به گونه‌ای طراحی کنیم که به دولت کمک کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به دنبال کاهش تورم هستیم، تصریح کرد: هدف دولت و نمایندگان مردم مجلس تنظیم بودجه به نحوی است که کسری اتفاق نیفتاد و به سمت کنترل قیمت‌ها و کاهش تورم باشد که البته کاهش هزینه‌های دولت را می‌توان یک اقدام در جهت تحقق این هدف به‌ شمار آورد.

نماینده مردم رودبار در مجلس با اشاره آخرین پیگیری‌ها برای گازرسانی به روستاهای رودبار نظیر گوورد عمارلو، گفت: بنده در این زمینه نشستی با وزیر نفت و دو هفته گذشته جلسه‌ای با مدیرعامل گاز ایران داشتم و در آن‌جا به موضوع نحوه گازرسانی به این روستاها پرداختیم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با تاکید بر لزوم اتصال چند روستای گیلان به شبکه گازرسانی قزوین بیان کرد: در صورت انجام رایزنی و هماهنگی بین استان‌های گیلان و قزوین چند روستای استان گیلان که در نزدیکی استان قزوین واقع شدند، با توجه به دوری مسافتشان تا خطوط انتقال گاز در گیلان از سمت قزوین به شبکه گازرسانی متصل می‌شوند.

گودرزوند با بیان اینکه تعبیه هر علمک گاز و ایجاد دسترسی به گاز در ۱۲ روستای شهرستان رودبار با توجه به دور بودن روستاها از خط انتقال، طبق برآوردها بیش از ۱۰۰ میلیون است، گفت: چند روستا نظیر گوورد فاصله‌ای حدود ۵ کیلومتری با قزوین دارند و رایزنی‌ها با این استان در حال انجام است.

وی با اشاره به اهمیت این پروژه برای مردم این روستاها تصریح کرد: هفته گذشته از مدیرهماهنگی شرکت ملی گاز مجدداً پیگیر این موضوع بودم چرا که انجام این پروژه برای مردم این روستاها بسیار مهم و خوب در عین حال کار دشواری است و امیدواریم مدیران هر دو استان همت بیشتری داشته باشند تا این اقدام هر چه زودتر عملیاتی شود.

 

انتهای پیام/1303