افزودن اختیارات صدور پروانه برای املاک نسقی

شهردار رشت در جلسات و رایزنی‌های خود با معاون اول رئیس‌جمهور و مدیران عالی‌رتبه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور موارد مهمی نظیر افزودن اختیارات در راستای صدور پروانه برای املاک نسقی، پیگیری اصلاح قانون ماده صد و بخشش جرائم مالیاتی شهرداری را خواستار شد.

به گزارش مجله خبری تَپور؛ سید امیرحسین علوی شهردار رشت در جریان شرکت در یک‌صد و دوازدهمین نشست مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران که به میزبانی شهرداری تهران در روزهای دوشنبه ۲۹ و سه‌شنبه ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰ برگزار شد با دکتر محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور و دیگر مدیران عالی‌رتبه پایتخت دیدار و گفتگو کرد.

سید امیرحسین علوی در این جلسه ضمن تشریح مهم‌ترین موضوعات شهری، موانع و نیازمندی‌های شهر رشت مواردی نظیر لزوم اصلاح قانون ماده صد، افزودن اختیارات در راستای صدور پروانه برای املاک نسقی، بخشش جرائم مالیاتی و تأمین اجتماعی شهرداری را خواستار شد.

شهردار رشت همچنین در ادامه رایزنی‌های خود با مقامات کشوری با دکتر مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و همچنین مسعود نصرتی معاون توسعه مدیریت و منابع این سازمان هم جلسه‌ای را برگزار کرد.

علوی در جلسه با دکتر جمالی نژاد و مسعود نصرتی ضمن طرح درخواست تخصیص تسهیلات کم‌بهره برای تقویت زیرساخت‌های لجستیک شهرداری رشت، خواستار مشخص شدن سهم عوارض شهرداری در راستای تحقق درآمدهای پایدار و مانع‌زدایی در مسیر پروژه لندفیل سراوان شد.

شهردار رشت در حاشیه برگزاری جلسه‌ای با مدیران بانک شهر در تهران با دکتر راضی مدیرکل محیط‌زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور هم با محوریت بررسی روند اجرای پروژه‌های پسماند شهرداری رشت دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/1301