شهردار رشت در مراسم فستیوال خوراک:

ساختن شهری آرمانگرا و تحول‌خواه در دوره جدید مدیریت شهری

به گفته شهردار رشت در برنامه‌ریزی‌های این دوره مدیریت شهری با رویکرد توسعه متوازن و پرداختن به مشکلات روبنایی شهر به‌ویژه محلات حاشیه کم برخوردار مورد تأکید قرارگرفته است.

به گزارش مجله خبری تَپور؛ شهردار رشت در افتتاحیه فستیوال خوراک که به مناسبت ششمین سال ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در پیاده راه فرهنگی شهر رشت برگزار شد، ساختن شهری آرمانگرا و تحول خواه را هدف دوره جدید مدیریت شهری ذکر کرد و گفت: مجموعه مدیریت شهری رشت تلاش می‌کند تا پایان امسال بخشی از عقب‌ماندگیهای شهر رشت جبران شود.

سید امیرحسین علوی شهردار رشت روز شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ در افتتاحیه فستیوال خوراک که با حضور معاون و مدیران یونسکو، نمایندگان شهرهای خلاق ایران، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت، مسئولین استانی، شهری و شهروندان رشتی در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد، اظهار داشت: در همین‌جا از زحمات و تلاش‌های اعضای شورای اسلامی شهر رشت که برای به ثمر نشستن این اتفاق خوب تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

شهردار رشت عنوان کرد: تلاش ما این است تا در دوره جدید مدیریت شهری دوره‌ای جدید، آرمان‌گرا و تحول‌خواه را رقم بزنیم و با قدرت به سمت رشد و پیشرفت رشت حرکت کنیم.

سید امیرحسین علوی به اتمام رساندن تمام طرح‌ها و موضوعات نیمه‌تمام با یک برنامه‌ریزی منسجم را هدف مدیریت شهری در دوره جدید خواند و گفت: میدان شهرداری رشت از دیرباز تاکنون اتفاقات بسیار بزرگی را تجربه کرده است.

شهردار رشت ادامه داد: میدان شهرداری رشت معراج شهدا، محل خلق رشادت‌ها و ایثار انسان‌های متفاوت، محل خلق شهادت و مبارزه با استکبار از ادوار گذشته از زمان شهید میرزا کوچک جنگلی تا دوره انقلاب اسلامی و بعدازآن و از همه مهم‌تر قدمگاه سردار بزرگ اسلام شهید سردار سلیمانی بوده است.

وی آنچه را که میدان شهرداری رشت را پراهمیت کرده حضور مردم در رویدادهای مختلف فرهنگی ملی مذهبی و اجتماعی قلمداد کرد و افزود: تمام این اتفاقات مبارک تکلیف ما را برای انجام خدمت صادقانه سنگین می‌کند.

شهردار رشت ادامه داد: در برنامه‌ریزی‌های این دوره مدیریت شهری با رویکرد توسعه متوازن و پرداختن به مشکلات روبنایی شهر به‌ویژه محلات حاشیه کم برخوردار مورد تأکید قرارگرفته است.

علوی از تلاش مجموعه مدیریت شهری رشت برای جبران بخشی از عقب‌ماندگی‌های این شهر تا پایان سال سخن گفت و اضافه کرد: با هدایت و برنامه‌ریزی که صورت گرفته سعی می‌کنیم با یک رشد مناسب در اقتصاد و درآمدهای مدیریت شهری بتوانیم به‌طور هم‌زمان پروژه‌های عمرانی زیرساختی عقب‌مانده شهر رشت را در یک بازه زمانی کوتاه شروع نماییم.

وی بهره‌برداری از فرصت‌های غنی فرهنگی میدان شهرداری رشت و همچنین شروع مرمت ساختمان‌های تاریخی آن را برنامه دیگر شهرداری اعلام کرد و گفت: در نظر داریم با همکاری میراث فرهنگی استان گیلان بتوانیم از این ظرفیت‌های فرهنگی بهتر استفاده کنیم.

شهردار رشت ارائه خدمات هوشمند و برخط به مردم را هدف دیگر شهرداری رشت ذکر کرد و بیان داشت: این امر باعث می‌شود بخشی از رانت احتمالی در ارائه خدمات کنترل، هزینه‌های اداره شهر کاهش، رفت‌وآمدهای مردم تسهیل و دریافت خدمات و شفافیت به شکل هم‌زمان محقق شود.

شهردار رشت در پایان خاطرنشان کرد: باید همه تلاش کنیم تا رشت به جایگاهی که لایق آن است و سال‌ها از آن گرفته‌شده برگردد.

انتهای پیام/1301