فعالیت مجدد معدن سنگرود رودبار با نظارت دستگاه قضا

معاون صنایع و معادن سازمان صمت گیلان با اشاره به مشکلات پیش آمده برای معدن سنگرود رودبار، گفت: دستگاه قضایی گیلان برای حل این موضوع وارد عمل شده و با نظارت دستگاه قضایی، معدن سنگرود رودبار مجددا فعال می‌شود.

به گزارش مجله خبری تپور؛ سعید اخلاقی در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به اینکه ورود دستگاه قضا برای احیای دوباره معدن سنگرود، اظهار کرد: فعالیت این معدن از سال ۹۳ متوقف شده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر اقدامات متعددی برای واگذاری معدن به بخش خصوصی دارای صلاحیت و یا فعال سازی دوباره آن انجام شده اما متأسفانه به دلایل مختلف موفقیت حاصل نشد.

معاون صنایع و معادن سازمان صمت گیلان اضافه کرد: در سال گذشته بر اساس رأی شورای عالی معادن مزایده‌ای برگزار و بعد از بررسی‌ها بر اساس شاخص‌های مالی و فنی یکی از شرکت‌های خصوصی حاضر در مزایده برای بهره برداری از معدن انتخاب شد.
وی با بیان اینکه بهره برداری معادن و تعیین تکلیف اموال و تجهیزات معادن دو مسئله مهم است، افزود: طبق ماده ۲۱ در هر معدنی بعد از تعیین تکلیف بهره برداری از معدن در خصوص اموال و تجهیزات که باید برای ادامه عملیات معدن در آن استمرار داشته باشد بر اساس نظر کارشناسان دادگستری قیمت گذاری می‌شود.

مهندس اخلاقی با اشاره به اینکه در بخشی از این روند سازمان صمت مسئولیت مستقیمی ندارد، گفت: اختلاف نظرها میان بهره برداران جدید و قدیم به وجود آمده که این موضوع دغدغه و تبعاتی به دنبال داشته که با ورود دستگاه قضائی استان مورد بررسی قرار گرفت.

نتهای پیام/۱۳۰۱