افزایش 35 درصدی صادرات گیلان نسبت به سال قبل

به گفته رئیس سازمان صمت گیلان، میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل روند رشد ۳۵ درصدی داشته است.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ فرهاد دلق پوش، رئیس سازمان صمت گیلان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد صادرات در هشت ماهه سال به میزان ۳۵ درصد اظهار کرد: با صادرات محصولات مختلف به ارزش ۴۱۲ میلیون و ۴۶۱ هزار دلار ؛ میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل روند رشد ۳۵ درصدی داشته است.

وی با اشاره به صادرات ۷۰۴ هزار تن کالا از گمرکات گیلان به کشورهای روسیه، آذربایجان، قزاقستان، بلاروس، گرجستان و اوکراین بیان کرد: این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۱ درصد رشد را نشان می‌دهد که بیانگر خنثی‌سازی سیاست‌های خصمانه ی تحریمی است.

رئیس سازمان صمت گیلان از صادرات چمدانی بیش از ۱۳۱ تن کالا خبر داد و گفت: در قالب صادرات چمدانی به ارزش بیش از ۵۲۴ هزار دلار کالا صادر شده که به علت کاهش تردد مسافر به جهت شیوع بیماری کرونا با کاهش ۶۹ درصدی مواجه شده است.

دلق پوش با اشاره به واردات برخی از کالاهای ضروری و مواد اولیه مورد نیاز محصولات تولیدی کارخانجات تصریح کرد: این کالاها به میزان قریب به یک میلیون تن که اغلب آن، نهاده های دامی شامل جو، ذرت و گوشت بوده و محصولات صنایع شیمیایی شامل خمیر چوب و کاغذ از چین، ترکیه، امارات، قزاقستان و روسیه وارد گیلان شده است.

انتهای پیام/1301