جشنواره تئاتر گیلان با اجرای ۶ نمایش

سی و سومین جشنواره تئاتر استانی گیلان با اجرای مجموع ۶ نمایش از روز گذشته با استقبال هنرمندان و هنردوستان در رشت آغاز شد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ سی و سومین جشنواره تئاتر استان گیلان از جمعه (۱۲ آذر) با اجرای نمایش «سیا ریحون» به کارگردانی «علیرضا عباسی» در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا (ص) رشت آغاز شد.

در این جشنواره که با ارسال ۱۴ اثر همراه بود، در نهایت با رأی هیئت‌داوران بعد از بازبینی، ۶ اثر جهت اجرا انتخاب و معرفی شد که طی در روز (۱۲ و ۱۳ آذر) با داوری «پیام دهکردی»، «فرامرز طالبی» و «مهرداد هنرمند» اجرا می‌شوند.

در نخستین روز این جشنواره، بعد از اجرای سیا ریحون، نمایش «رازها و دروغ‌های رام نشده» ساعت ۱۵ عصر در سالن نارون به روی صحنه رفت و نمایش «واحد ۲۲ چه خبر؟» ساعت ۱۸ در سالن شهید انصاری پایان‌بخش نخستین روز از سی و سومین جشنواره تئاتر استانی گیلان بود.

امروز و در دومین روز از اجرا، نیز سه نمایش دیگر به روی صحنه می‌رود که «خلیج خوک‌ها» به نویسندگی و کارگردانی رضا جوینده اجراشده و «روایت آنکه صبور بود» نیما جهان‌بین و «چهاردیواری» عبدالله بهادری به ترتیب در ساعت ۱۵ و ۱۸ عصر در سالن‌های نارون و شهید انصاری به روی صحنه می‌روند.

آیین اختتامیه این جشنواره فردا (دوشنبه، ۱۴ آذر) در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا (ص) رشت برگزارشده و نفرات برتر موردتقدیر قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/1301