رئیس ستاد کرونا شهرستان رشت:

۱۳٫۶ مردم رشت واکسینه نشده‌اند

رئیس ستاد کرونا شهرستان رشت با اشاره به اینکه 13.6 مردم رشت واکسینه نشده‌اند، گفت: با تشکیل مثلث دهیاران، پایگاه‌های مقاومت بسیج و خانه‌های بهداشت و استفاده از ظرفیت‌های طرح حاج قاسم سلیمانی، رصد خانه به خانه واکسیناسیون سراسری و شناسایی افراد واکسن نزده در حاشیه‌های شهر صورت پذیرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ علی فتح‌اللهی امروز در ستاد کرونا شهرستان رشت با اشاره به تحت تأثیر قرار گرفتن فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در پی شیوع کرونا، اظهار کرد: ضرورت دارد برای اینکه هر چه سریع‌تر از وضعیت موجود خارج شویم همه افراد واکسینه شوند، باید برای افراد باقی‌مانده برنامه محور جلو رویم.

رئیس ستاد کرونا شهرستان رشت افزود: از همه به‌ویژه اصحاب رسانه می‌خواهم که حساسیت تزریق واکسن را در سطح جامعه ایجاد کنند، ضرورت دارد برای اینکه جامعه خود را کامل ایمن کنیم، تزریق واکسن حداقل در سطح شهرستان به‌صورت کامل انجام گیرد.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه مصوبات ستاد ملی کرونا برای ما هم لازم‌الاجراست، گفت: محدودیت تردد شبانه برداشته شد و دیگر نیازی به اخذ مجوز نیست، برای تردد روزانه هم هیچ محدودیت بین‌شهری برای پلاک‌های بومی وجود ندارد اما برای تردد خارج استان همچنان نیاز به مجوز وجود دارد.

وی با بیان اینکه برای ارائه خدمات به کسانی که قصد دریافت مجوز، پروانه و تسهیلات دارند، باید کارت واکسن ارائه کنند، گفـت: ادارات و بانک‌ها موظف هستند که آمار دقیق پرسنل خود را که واکسن تزریق کرده‌اند، به تفکیک دز اول و دوم گزارش کنند و با کارکنانی که واکسن تزریق نکرده‌اند طبق ضوابط اداری برخورد می‌شود.

رئیس ستاد کرونا شهرستان رشت با اشاره به اینکه بخشداران به کلیه دهیاران اعلام کنند تا روند سرعت و تعداد واکسیناسیون را گزارش دهند، افزود: دز سوم و یادآور بسیار مهم است، کسانی که ۴ ماه از دز دوم گذشته باشد، می‌توانند دز سوم را تزریق کنند. در حال حاضر تزریق دز سوم شامل کادر درمان و افراد بالای ۶۰ سال می‌شود..

وی با اشاره به تزریق واکسیناسیون دانش‌آموزان بیان کرد: آمار مربوط به واکسیناسیون دانش‌آموزی در تزریق دز اول ۵۷ هزار نفر با پوشش ۸۷ درصدی و در تزریق دز دوم ۴۳ هزار نفر با پوشش ۶۶ درصدی در سطح شهرستان است.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه با تشکیل مثلث دهیاران، پایگاه‌های مقاومت بسیج و خانه‌های بهداشت و استفاده از ظرفیت‌های طرح حاج قاسم سلیمانی، رصدخانه به خانه واکسیناسیون سراسری و شناسایی افراد واکسن نزده در حاشیه‌های شهر صورت پذیرد، بیان کرد: طرح تزریق واکسن به‌صورت خانه به خانه دنبال شود، منتظر نمانید افراد به خانه‌های بهداشت برای تزریق واکسن مراجعه کنند؛ برای مناطق حاشیه شهر هم پایگاه‌های ثابت و سیار تزریق واکسن را افزایش دهیم.

وی با اشاره اینکه آمار بستری‌ها در سطح شهرستان ۱۰۱ نفر است، افزود: آمار مشابه هفته گذشته در این خصوص ۱۲۰ نفر بوده و با کاهش ۱۶ درصدی مواجه هستیم، همچنین آمار پذیرش روزانه سطح شهرستان ۳۲ نفر و آمار فوتی‌ها دو نفر است.

فتح‌اللهی بیان کرد: با توجه به آمار جدید اعلامی وزارت بهداشت، شاهد افزایش آماری جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان که ثبت‌شده در سامانه سلامت است، جمعیت هدف ما ۸۴۵ هزار و ۳۸۲ نفر اعلام‌شده که مطابق آمار جدید تعداد ۷۳۰ هزار نفر معادل ۸۶٫۴ درصد تزریق دز یک و تعداد ۶۴۳ هزار نفر معادل ۷۶ درصد تزریق دز دوم واکسن در شهرستان را داشته‌اند.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت با اشاره به اینکه طبق آمار اعلامی جدید در شهرستان رشت، تعداد ۱۱۵ هزار و ۳۸۲ نفر معادل ۱۳٫۶ درصد تزریق دز اول را تا امروز در سطح شهرستان رشت انجام نداده‌اند، تصریح کرد: در هفته‌های گذشته شاهد تزریق دز سوم واکسن به فصل اول واکسیناسیون (کادر درمان، افراد مسن، بیماری خاص و …) که چهار ماه از زمان تزریق دز دوم آن‌ها گذشته در مراکز واکسیناسیون هستیم که تا امروز ۱۱۵۰۰ معادل  ۱٫۴ درصد دز سوم واکسن در شهرستان تزریق شده است.

وی خاطرنشان کرد: در هفته گذشته تعداد ۱۲۶۵ واحد صنفی بازدید به‌عمل‌آمده که از این تعداد ۷۴ اخطار  و تعداد ۱۰ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها پلمب شده‌اند.

فتح‌اللهی با اشاره به اینکه امروز در سطح شهرستان رشت ۲۰۹ پایگاه واکسیناسیون فعال است، گفت: از این تعداد ۱۶۱ مرکز روستایی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/۱۳۰۱