دومین دوره جشنواره قصه‌گویی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در گیلان برگزار می‌شود

به ابتکار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان و به مناسبت شب چله، دومین دوره جشنواره قصه‌گویی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ هم‌زمان با فرارسیدن بلندترین شب سال، دومین دوره جشنواره قصه‌گویی آزاد مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها با محوریت قصه‌ها و مثل‌ها، نقل‌ها، داستان‌های کهن و بومی به‌صورت فارسی و زبان مادری با همکاری مشترک کتابخانه‌های عمومی گیلان، سازمان بهزیستی استان، سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت و گروه فرهنگی گیله قصه در گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، دومین دوره جشنواره قصه‌گویی آزاد مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها با محوریت قصه‌ها و مثل‌ها، نقل‌ها، داستان‌های کهن و بومی به‌صورت فارسی و زبان مادری از امروز دوشنبه (8 آذر) و به مدت 2 هفته در گیلان برگزار می‌شود.

در این جشنواره فرهنگی که برای دومین سال پیاپی و به مناسبت فرارسیدن بلندترین شب سال و نیز اهمیت این روز در فرهنگ ایران و در دو بخش قصه‌گویی فارسی و زبان مادری برگزار می‌شود، شرکت‌کنندگان می‌توانند با ارسال آثار خود به‌صورت فایل ویدیویی به مدت حداکثر 10 دقیقه را در شبکه‌های اجتماعی به شماره ۰۹۰۵۶۹۲۸۹۳۲ ارسال و در این رویداد فرهنگی شرکت نمایند.

کیفیت مطلوب آثار ارسالی، با قرار دادن وسیله فیلم‌برداری به‌صورت ثابت و ثبت آثار به‌صورت افقی و کیفیت صوتی مطلوب و قابل‌قبول از مهم‌ترین محورها و شاخص‌های اصلی داوری آثار خواهد بود.

همچنین مهلت شرکت این جشنواره قصه‌گویی تا 20 آذرماه 1400 بوده و شش اثر برگزیده در دو بخش فارسی و زبان مادری پس از داوری نهایی در روز 30 آذرماه و هم‌زمان با شب چله معرفی خواهند شد.

گفتنی است طبق اعلام دبیرخانه این مسابقه برگزیدگان این مسابقه در بخش‌های جداگانه قصه‌گویی فارسی و قصه‌گویی محلی ضمن اهدای لوح سپاس و مبالغ نقدی تقدیر می‌شوند که بر این اساس، نفرات اول جایزه 7 میلیون ریالی، نفرات دوم جایزه 5 میلیون ریالی و نفرات سوم حائز دریافت جایزه 3 میلیون ریالی خواهند بود. همچنین در بخش داوری آثار شایسته تقدیر جشنواره نیز به دو اثر برتر جوایزی به‌رسم یادبود اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۰۵۶۹۲۸۹۳۲ تماس حاصل نموده و از جزئیات بیشتر و نحوه شرکت در این رویداد فرهنگی باخبر شوند.

این جشنواره در سال گذشته با مشارکت بیش از 200 نفر از سراسر کشور و خارج از کشور برگزار و با تقدیر از 4 قصه گوی برتر پایان یافت.

انتههای پیام/1301