مسؤول سازمان فضای مجازی سپاه گیلان خبر داد

رونمایی ۳۰ محصول ویژه معرفی نهضت جنگل توسط فعالان فضای مجازی گیلان

مسؤول سازمان فضای مجازی سپاه گیلان از رونمایی ۳۰ عنوان محصول متنوع به‌مناسبت صدمین سالگرد شهادت میرزاکوچک توسط فعالان فضای مجازی گیلان برای معرفی نهضت جنگل خبر داد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ سجاد ستوده در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های فعالان فضای مجازی استان به‌مناسبت صدمین سالگرد شهادت میرزاکوچک جنگلی اظهار داشت: فعالان مجازی استان به‌مناسبت این ایام اقدام به طراحی، تدوین و تولید محصولات متنوع چند رسانه‌ای در قالب‌های مختلف کردند.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه گیلان تصریح کرد: در سالی که انتظار می‌رفت با برگزاری کنگره صدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک فرصتی نو برای تبیین اهداف و ابعاد مختلف این نهضت فراهم شود متأسفانه شاهد انفعال عجیب‌ متولیان، مسئولان برگزاری کنگره و سازمان‌های متولی امر بودیم.

ستوده با بیان اینکه بسیاری از فعالان فرهنگی، اجتماعی و فضای مجازی استان در یک حرکت خودجوش برنامه‌های مختلفی را برای معرفی میرزاکوچک و نهضت جنگل طراحی کردند گفت: متأسفانه کنگره‌ای که از سال ۹۷ برخی از مسئولان استان وعده برگزاری آن را داده بودند به سال‌های بعد موکول شد.

وی از طراحی بیش از ۳۰ عنوان محصول متنوع در قالب‌های مختلف پیرامون نهضت جنگل توسط مجموعه‌های مختلف فعال در حوزه فضای مجازی خبر داد و افزود: قرار است روز دوشنبه ۱۸ آذرماه در یک برنامه ویژه از این محصولات رونمایی شود و راه‌اندازی سایت تخصصی «کوچک جنگلی» یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها است.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه گیلان با بیان اینکه سایت تخصصی با آدرس http://kouchakjangali.ir در روز دوشنبه رونمایی می‌شود تصریح کرد: سایت کوچک جنگلی در یک قالب زیبا، مدرن و خوب و با استفاده از نرم‌افزارهای روز دنیا طراحی شده است.

ستوده از انتشار مجموعه تولیدات، یادداشت‌ها و آثار پیرامون نهضت جنگل و میرزاکوچک جنگل در سایت مذکور خبر داد و بیان کرد: این سایت در اینستاگرام و تلگرام نیز صفحه رسمی دارد و مردم می‌توانند تولیدات این سایت را از شبکه‌های اجتماعی پیگیری کنند.

وی یکی از برنامه‌های تولیدی را درس‌گفتاری تحلیلی با عنوان روایت جنگل برشمرد و تصریح کرد: این درس‌گفتارها با هدف تولید یک محتوای مبنا برای تولیدکنندگان محصولات چندرسانه‌ای پیرامون نهضت با توجه به مبانی نهضت جنگل مبتنی بر اندیشه انقلاب اسلامی تولید شده است.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه گیلان افزود: اساتید علوم سیاسی و تاریخ دانشگاه در این مجموعه درس‌گفتار به مباحثی همچون اوضاع‌ ایران و گیلان در آستانه نهضت جنگل، اهداف و مرامنامه نهضت جنگل، اثرات و خدمات اجتماعی نهضت جنگل و علل شکست نهضت می‌پردازند.

ستوده با بیان اینکه شبهات وارد شده به نهضت جنگل در سال‌های گذشته توسط یک مجموعه فعال فضای مجازی احصاء شده است گفت: هر کدام از این شبهات در قالب یک برنامه کوتاه سه‌دقیقه‌ای با حضور اساتید دانشگاه و حوزه پاسخ داده شده و همزمان با صدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی منتشر می‌شود.

وی تصریح کرد: بازسازی تصاویر قدیمی شهید میرزا کوچک جنگلی یکی دیگر از کارهای انجام شده است که سه تصویر ویژه میرزا کوچک جنگلی و تصویری که در آن میرزاکوچک ملبس به لباس روحانیت است به صورت رنگی و با کیفیت خوب بازسازی شده است که در روزهای آینده منتشر می‌شود.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه گیلان بیان کرد: تولید مستند مینیاتور در ۱۰ قسمت پیرامون ابعاد مختلف نهضت جنگل، تولید دو مدل موشن‌گرافی و دو آیتم نقاشی شنی در قالب تصویرسازی با استفاده از نقاشی شنی و بازخوانی سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب درباره‌ نهضت جنگل از دیگر اقدامات است.

ستوده از ۸ عنوان مصاحبه مردمی و تصویری در قالب‌های مختلف با موضوعیت معرفی نهضت جنگل خبر داد و گفت: یک موزیک ویدئو به کمک گروه سرود منادیان بصیرت گیلان تولید شده است همچنین محصولات کوچک متنوع شامل بیش از ۱۰۰ عکس‌نوشت در قالب پست اینستاگرامی، استوری و استوری موشن درباره نهضت جنگل تولید شد.

وی با اشاره به برگزاری نخستین نشست تخصصی با حضور محمدصادق کوشکی عضو هیئت‌ علمی دانشگاه تهران در سالن گیلان‌شناسی رشت تصریح کرد: در این راستا سه جلسه تخصصی دیگر هم روزهای نهم و دهم آذرماه برگزار می‌شود که از حضور اساتید این حوزه بهره‌مند می‌شویم.

ستوده گفت: مراسم ویژه رونمایی در روز چهارشنبه با حضور رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور برگزار می‌شود و در این مراسم، ماراتُن کتاب تعاملی شتاب رونمایی می‌شود که یک مسابقه کشوری است که در آن دانش آموزان می‌توانند نرم‌افزارهای کوتاه قصه پیرامون نهضت جنگل تولید کنند.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه گیلان افزود: دانش‌آموزان دو ماه مهلت دارند نرم‌افزارهای خودشان را در قالب کتاب تعاملی پیرامون نهضت جنگل برای دبیرخانه ارسال کنند و دبیرخانه پس از بررسی و داوری برگزیدگان را معرفی می‌کند و در بهمن‌ماه نیز از برندگان این مسابقه تجلیل می‌شود.

ستوده با اشاره به طراحی، تدوین و تولید نرم‌افزار اندرویدی AR “یاران میرزا” ابراز داشت: این نرم‌افزار این قابلیت را دارد که به شکل واقعیت افزوده، محتوا و متن را به مخاطب ارائه کند و مخاطب می‌تواند با گرفتن گوشی به سمت نمادهای طراحی شده در گرافیک خاص، آن نماد را تبدیل به انیمیشن کند.

وی با بیان اینکه نرم‌افزار یاران میرزا به سه زبان انگلیسی، فارسی و عربی تولید و به زودی رونمایی می‌شود تصریح کرد: تولید مجموعه پوستر تصویرسازی نمایشگاهی جزو دیگر اقدامات است که برخی خاطرات نهضت جنگل و میرزا کوچک جنگلی به صورت تصویرسازی در نمایشگاه ارائه می‌شود.

انتهای پیام/۱۳۰۱