منطقه آزاد انزلی منطقه معین اینچه‌برون شد

دکتر سعید محمد در مراسم افتتاح دفتر اجرايي منطقه آزاد اينچه برون، منطقه آزاد انزلی را به عنوان معین منطقه آزاد اینچه برون معرفی کرد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ با حضور مشاور رييس جمهور و دبير شورای عالی مناطق آزاد تجاري -صنعتي و ويژه اقتصادی، «دفتر اجرايي منطقه آزاد اينچه برون» افتتاح شد.

حسن ملك حسيني كه امروز با حكم «سعید محمد» به عنوان مدیر اجرایی منطقه آزاد اینچه برون معرفی شد و با حضور در دفتر اجرایی این منطقه در شهر گرگان رسما کار خود را آغاز کرد.

مدیر اجرایی منطقه آزاد اینچه‌برون در گلستان امروز جمعه (5 آذرماه) در مراسمی با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و اقتصادی ویژه کشور و وزیر امور اقتصادی و دارایی معرفی شد.

در این برنامه که مهندس علی اوسط اکبری مقدم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی حضور داشت، دکتر سعید محمد، منطقه آزاد انزلی را به عنوان معین منطقه آزاد اینچه برون معرفی کرد.

اینچه برون تنها گمرک زمینی و ریلی استان گلستان در بخش داشلی برون از توابع شهرستان ۳۷۰ هزار نفری گنبدکاووس در مرز ایران و ترکمنستان واقع است.

اینچه برون مرکز گمرکات گلستان بوده و زیرمجموعه آن پایانه‌های صادراتی در گرگان و گنبدکاووس، گمرک امانات پستی گرگان، گمرک بندرترکمن و گمرک فرودگاه بین‌المللی گرگان هستند.

در سال‌های اخیر با بهره‌برداری از راه‌آهن بین‌المللی قزاقستان – ترکمنستان – ایران و گذر آن از اینچه برون، خدمات گمرک ریلی به فعالیت معمول در مجموعه گمرکات استان اضافه شده است.

استان مرزی گلستان در شمال ایران با کشور ترکمنستان و استان‌های مازندران، سمنان و خراسان شمالی همسایه است.

انتهای پیام/1301