برپایی محفل اُنس با قرآن در کانون پروزش فکری گیلان

هم‌زمان با هفته گرامیداشت بسیج، محفل «اُنس با قرآن» در سالن سینمای اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رشت برگزار‌شد.

به گزارش مجله خبری تـپور؛ آیین محفل «اُنس با قرآن» به مناسبت هفته بسیج و با هدف به تصویر کشیدن پیوند‌های ناگسستنی این شجره طیبه با آموزه‌های قرآنی و مفاهیم اسلامی و هم‌چنین، تقویت تفکر دینی و عمق‌بخشی به باور‌های اعتقادی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی صورت گرفت.

هم‌گرایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان بسیج فرهنگیان، کانون فرهنگی‌-هنری نورالهدی استان گیلان و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت، از شاخصه‌های این آیین در روز پنج‌شنبه، 4 آذر 1400 به شمار‌ می‌رفت.

قرآن کریم، کتابی جامع و الهام‌بخش است

سرپرست کانون استان گیلان در آغاز محفل انس با قرآن که همراهی جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران عرصه نهادینه‌سازی فرهنگ قرآنی، کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها را به همراه داشت، ضمن خوش‌آمد گویی به حاضران، از فعالیت‌های کتاب‌محور مبتنی بر آموزه‌های دینی این مجموعه سخن گفت و برپایی این محفل روحانی را گامی در مسیر تحقق اهداف کانون عنوان کرد.

سید جلیل میرعظیمی در ادامه با خاطرنشان کردن نقش کانون در کشف و پرورش استعداد‌های کودکان و نوجوانان گفت: هدایت مخاطبان با بهره‌گیری از شیوه‌های خلاقانه و هدفمند، آموزش مهارت‌های زندگی و استفاده از منابع مطالعاتی مناسب، اولویت‌های کانون در جهت نیل به اهداف است.

وی بر همین اساس از قرآن کریم به‌عنوان یک منبع غنی، جامع و الهام‌بخش نام‌برد و با اشاره به جامعیت این کتاب آسمانی اظهار‌داشت: مأنوس‌سازی آینده‌سازان اسلامی با کلام وحی می‌تواند به عنوان یک فعالیت محوری و سرآغازی برای تحقق دیگر اهداف کانون مورد توجه قرار گیرد.

تاکید بر لزوم استفاده کاربردی از این کتاب آسمانی و مبنا ‌قرار گرفتن آن به‌عنوان مرجعی برای تقویت اندیشه‌ورزی، افزایش دایره واژگانی و ارتقای دانش و آگاهی، از دیگر مواردی بود که در سخنان سید جلیل میر‌عظیمی‌ مورد توجه قرار گرفت.

قدردانی از مشارکت دستگاه‌ها و مجموعه‌های فعال در حوزه نشر آموزه‌های قرآنی و همراهی کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها، پایان‌بخش سخنان سرپرست کانون استان گیلان محسوب‌می‌شد.

توفیق قرآنی بر بنیان و ساختار مستحکم استوار باشد

مسئول موسسه رهپویان قرآن و عترت نیز با تشکر از همراهی و مشارکت دستگاه‌ها و مخاطبان، به اهمیت برگزاری محافل قرآنی پرداخت و گزارشی از برنامه‌های این مجموعه ارایه‌ داد.

مهدی فرازی راد هم‌چنین از تلاش‌های دست‌اندرکاران این موسسه در تولید محتوای مناسب، جذب حداکثری مخاطبان و همراه‌سازی کودکان و نوجوانان صحبت کرد و استمرار در این مسیر را یک رسالت دانست.

این فعال حوزه نشر و نهادینه‌سازی فرهنگ قرآنی درعین‌حال از اولویت‌های فعالان این عرصه در جهت تشویق مخاطبان به تدبر و تفکر در مفاهیم کلام آسمانی و پرهیز از به خاطر سپردن صرف سخن به میان آورد و اظهار کرد: دست‌یابی به موفقیت در مسابقه‌ها زمانی‌ ارزشمند است که ریشه‌دار و بر بنیان و ساختاری مستحکم استوار باشد.

در این مراسم روحانی نیز قرائت قاریان قرآن کریم و پاسخ‌گویی حافظان کودک و نوجوان به پرسش‌های قرآنی مجری برنامه بود.

اجرای سرود‌های قرآنی، پخش نماهنگ و برگزاری مسابقه حضوری با محوریت قرائت‌ سوره‌ها و اشعار قرآنی با حضور کودکان و نوجوانان، دیگر بخش محفل اُنس با قرآن بود در سالن سینمای اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت بود و با تجلیل از برگزیدگان و فعالان عرصه ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ انسان‌ساز قرآنی همراه شد.

انتهای پیام/1301