انتقاد تند نماینده ولی‌فقیه در گیلان از عملکرد دولت روحانی

نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد از عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم روحانی، گفت: اهل سیاه نمایی نیستیم ولی دولت یازدهم و دوازدهم در اکثر محورها و تصمیم‌گیری‌ها بر اساس منویات رهبری حرکت نکرده و نظام و مردم با چالش جدی روبرو کرد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ آیت الله رسول فلاحتی عصر امروز در دیدار با فرماندهی و معاونین سپاه قدس گیلان با تبریک گرامیداشت هفته بسیج به تشریح فلسفه شکل‌گیری این شجره طیبه پرداخت و اظهار کرد: تشکیل بسیج حرکت بزرگی بود که تضمین‌کننده دوام و قوام انقلاب شد.

وی با اشاره‌ به تلاش های بسیج در عرصه‌های مختلف، افزود: تلاش های بسیج در این ۴۲ سال بر هیچ احدی پوشیده نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه کارنامه درخشان بسیج سرشار از خدمت مخلصانه به مردم است، گفت: بسیج نگاه و تفکرش فقط خدمت خالصانه و صادقانه به مردم بوده و هست.

فلاحتی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم، بیان کرد: روح بلند و ملکوتی حاج قاسم بر همه عالم حاکم است و همه از وی به نیکی و بزرگ‌مردی یاد می‌کنند و شهدا در بهشت دارای درجات مختلفی هستند که یکی از بالاترین درجات از آن شهید حاج قاسم است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره ریزش ها و رویش های انقلاب اسلامی، بیان کرد: در بسیج شاهد رویش های بزرگی بوده و هستیم و استمرار این‌رویش ها در بسیج موجب قوام بخشی انقلاب می‌شود.

فلاحتی با اشاره به اقدامات ارزشمند سپاه و بسیج در عرصه‌های مختلف گفت: بسیج در همه بحران‌ها از قبیل سیل، زلزله و کرونا مرد اول میدان بوده و با تلاش های خستگی‌ناپذیرشان موجب دلگرمی مردم شده اند.

وی، باورمندی نظام بر پایه روحیه بسیجی و انقلابی، افزود: نظام اسلامی با روحیه بسیجی دوام و قوام پیدا می کند و جز با تفکر و روحیه بسیجی نمی‌توان بر مشکلات فائق آمد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم زمان‌شناسی و تقویت علم و آگاهی بسیج در عرصه‌های مختلف، گفت: بسیج بهترین حلقه اتصال هم‌گرایی، ایجاد وحدت و همدلی بین دستگاه هاست.

فلاحتی با بیان اینکه بسیج بهترین الگو در مدیریت جامعه جهانی است گفت: عملکرد بسیج در این سال ها به گونه ای بوده که به‌عنوان مدل در سایر کشورها الگوبرداری شده است.

وی با تاکید بر تکلیف محوری بسیج در عرصه‌های مختلف، افزود: هرگاه مسؤولان نظام بر اساس تکلیف محوری و دستورات و منویات مقام معظم رهبری حرکت نکردند در آن برهه نظام ضربه خورده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد از عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم روحانی، تصریح کرد: اهل سیاه نمایی نیستیم ولی دولت یازدهم و دوازدهم در اکثر محورها و تصمیم‌گیری‌ها بر اساس منویات رهبری حرکت نکرده و نظام و مردم با چالش جدی روبرو کرد.

فلاحتی با بیان اینکه چندین سال طول می‌کشد تا کشور در ریل اصلی حرکت به‌سوی توسعه و پیشرفت برگردد، تصریح کرد: دولت گذشته بر اساس تفکر و روحیه بسیجی عمل نکرد و کشور دچار عقب‌ماندگی‌های فراوان در بخش‌های مختلف شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، بصیرت افزایی را یکی از مهم ترین ماموریت های بسیج در عرصه‌های مختلف برشمرد و بیان کرد: افزایش بصیرت در جامعه از وظایف مهم بسیجیان در عرصه‌های مختلف است و تا حدودی در جامعه تحقق یافته است.

فلاحتی با تاکید بر سوق دهی جوانان و نوجوان به سمت بسیج، بیان کرد: جوانان را می‌بایست به سمت بسیج و تفکر بسیجی سوق دهیم و تا توان داریم جذب حداکثری داشته باشیم.

به گفته وی، حضور میدانی بسیج در عرصه‌های مختلف سیل، زلزله و کرونا نشان دهنده تعهدپذیری بسیج به‌نظام و انقلاب است.

انتهای پیام/1301