رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان:

 باور ما در خانه مطبوعات نگاه مدیریت بر رسانه بوده نه مدیریت در رسانه

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه در دوران کنونی، سواد رسانه از نان شب واجب‌تر بوده و شاهد حکمرانی رسانه‌ای هستیم، گفت: باور ما در خانه مطبوعات نگاه مدیریت بر رسانه بوده نه مدیریت در رسانه که رسیدن به این مقوله مهم مستلزم درک دوجانبه دستگاه‌های بالادستی نسبت به اهمیت حکمرانی رسانه‌ای است.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ جلسه بررسی مشکلات خبرنگاران و رسانه‌های استان گیلان با حضور رئیس مجمع نمایندگان گیلان، مدیر کل ارشاد، تعدادی از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور، رییس سازمان بسیج رسانه و جمعی از مدیران فعال پایگاه‌های خبری، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های استان گیلان در محل کانون فعالیتهای فرهنگی (حسینیه شاهد) بنیاد شهید برگزار شد.

 باور ما در خانه مطبوعات نگاه مدیریت بر رسانه بوده نه مدیریت در رسانه

ابراهیم افشاری رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان در این نشست با بیان اینکه اصحاب رسانه استان گیلان جزو متین‌ترین فعالان حوزه فرهنگ هستند، اظهار کرد: در باب اهمیت نقش آفرینی این عزیزان باید به پوشش جهادگونه و با بصیرت آنان در آغازین روزهای شیوع کرونا در استانی که به واسطه فقدان حداقل‌های زیرساختی بهداشت و درمان هم در حوزه انسانی و هم در حوزه سخت افزاری با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کردند اشاره کرد.

ابراهیم افشاری با بیان اینکه اصحاب رسانه گیلان علیرغم همه بی‌مهری‌های سهوی یا عمدی، همواره برای اعتلای حوزه‌های مختلف استانی در کنار مسؤولین بوده و در عین حال مطالبه حقوق مردم در حوزه‌های مختلف را سرلوحه فعالیت رسانه‌ای خود قرار داده‌اند، گفت: همگان واقفند که در عصر امروز به واسطه دستیابی سهل الوصول به ابزار ارتباطی، شاهد جایگزینی روایتگری به جای خبرنگاری هستیم و در چنین فضای همه‌گیری، قطعا رسانه‌هایی موفق ترند که بتوانند با راهبرد مسئله محوری بجای جامع محوری فضای تعاملی با مخاطب را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه در دوران کنونی، سواد رسانه از نان شب واجب‌تر بوده و شاهد حکمرانی رسانه‌ای هستیم، افزود: اولویت همکاران بنده در راستای به خدمت گرفتن حکمرانی رسانه‌ای برای حل مشکلات و گشودن دریچه روشن برای شناخت اولویت‌های نزدیک به سفره مردم نزد مسؤولان است و این همان نقش بی‌بدیل هدایت‌گری رسانه‌ها در زمانه عدالت خواهی و مطالبه‌گری است.

به گفته رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان، قطعاً بیان مشکلات و چالش‌های این قشر نجیب در یک سخنرانی محفلی و چند دقیقه‌ای نمی‌گنجد و حتما پیوست موارد مورد انتظار خانه مطبوعات گیلان از مسؤولان به پیوست این نشست تقدیم می‌شود.

افشاری با بیان اینکه باور ما در خانه مطبوعات نگاه مدیریت بر رسانه بوده نه مدیریت در رسانه بیان کرد: رسیدن به این مقوله مهم مستلزم درک دوجانبه دستگاه‌های بالادستی نسبت به اهمیت حکمرانی رسانه‌ای است.

انتهای پیام/۱۳۰۱