دولت بهبود وضعیت اقتصادی را سرعت ببخشد

امام‌جمعه رشت: گیلان مشکل آب دارد

امام‌جمعه رشت با تأکید بر اینکه مشکل آب گیلان بسیار بحرانی است، گفت: استاندار محترم برای رفع مشکل آب باید چاره‌اندیشی کند و با سرعت چاره‌اندیشی کند، مسئله آب مسئله‌ای حیاتی است و نیازمند اهتمام ویژه‌ای است.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ آیت‌الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با گرامیداشت هفته بسیج و قدردانی از تلاش‌های خالصانه این لشکر مخلص خدا، اظهار کرد: بسیج در همه بحران‌ها خود را کنار مردم دانسته و مردم خود را مدیون بسیجیان، این پابرهنگان عرصه اسلام می‌دانند.

وی با اشاره به احکام صادره اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رهبری حکم اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی را صادر کردند، شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌منزله چشم نظام اسلامی است که در بسیاری از لایه‌های انقلاب نقش دارد اگرچه در سال‌های اخیر نه‌تنها خروجی نداشته بلکه افت‌وخیز زیادی داشته است.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه وجود مشکلات به‌ویژه مشکلات فرهنگی کشور نتیجه عملکرد ضعیف شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است، افزود: این شورا در سه حوزه سیاست، تدوین نظام قوانین و نظارت باید فعالیت کند که در سال‌های اخیر فعالیت خاصی از آن‌ها دیده نشد و این ضعف عملکردها منجر به این شد که دشمن تا خانه‌های ما از طریق رسانه و فضای مجازی ورود کند لذا ضعف عملکرد این شورا در برخی دولت‌ها منجر به لجام‌گسیختگی در فرهنگ شده است.

فلاحتی با انتقاد از اینکه مسجد به‌عنوان پایگاه مهم فرهنگی متولی خاصی ندارد و هرکسی خود را متولی می‌داند و این موضوع منجر به مشکلات زیادی شده است، افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه مساجد، تدوین قوانین، جذب مدیران، جذب اساتید دانشگاه هیچ برنامه‌ای ندارد و هیچ‌کدام از آیین‌نامه‌ها به‌ویژه در دانشگاه آزاد اجرا نمی‌شود.

خطیب جمعه رشت با ابراز تعجب از عدم نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آرایش نظام‌اند فرهنگی گفت: امیدواریم با حکم جدید رهبری نسبت به اعضای جدید، اهتمام ویژه‌ای در عمل به وظایف خطیر شورای عالی انقلاب فرهنگی داشته باشند و گام‌های مهمی بردارند.

وی با بیان اینکه این روزها گرانی مردم را آزار می‌دهد، تورم بر مردم فشار آورده و دشمن بهره کافی می‌برد و روح و روان مردم‌آزار می‌بیند، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در 100 روز اول در مسئله رویکردی دولت و انگیزشی و عملکردی فعالیت‌های قابل‌توجهی انجام داده اما در حوزه اقتصاد که مردم هرروز با آن سروکار دارند اقدامات محسوسی انجام‌نشده است‌.

فلاحتی با تأکید بر اینکه دولت گذشته کاملاً کشور را به سمت غرب سوق داده بود به‌طوری‌که آب خوردن را هم به برجام گره‌زده بودند، گفت: در این دولت تکیه به توان داخلی است و هیچ‌چیزی را به خارج ربط نداده‌اند، این دولت می‌گوید که دست گدایی دراز نمی‌کنیم و دست عزت باید در دنیا طنین‌انداز شود نه دست گدایی، چراکه دست دراز کردن به سمت غرب جز ویرانی و خسارت نفعی ندارد.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه دولت و و‌زرای او میدانی هستند و این میدانی بودن، نشان از هدف خدمت‌رسانی حقیقی دولت سیزدهم است که منجر به آرامش روانی خواهد بود، تصریح کرد: در مسئله واکسیناسیون رشد قابل‌توجهی داشته‌ایم که ستودنی است، در پرداخت حقوق ماهانه بدون استقراض، ذخیره کالای اساسی و کاهش نرخ سیمان آهن و میله‌گرد، خروج مسکن از رکود، تعامل با همسایگان سالم غیر زورگو و حضور در سازمان شانگهای، دولت موفقیت‌های محسوسی داشته است.

فلاحتی با بیان اینکه اگرچه مردم عملکرد خوب دولت را می‌بینند اما از گرانی‌های افسارگسیخته نگران‌اند و دولت باید به بهبود اقتصاد سرعت بیشتری ببخشد، گفت: موانع و مشکلات را با مردم صریح بگویند و مشکلات را بیان کنند و تصمیمات لازم را سریع بگیرند و تغییر و تحول را سریع انجام دهند.

فلاحتی با بیان اینکه باید نیروهایی که به این نظام اعتقاد دارند روی کار بیایند وگرنه اگر این راه و این رویه ادامه پیدا کند مشکلات مردم افزایش میابد، خاطرنشان کرد: این مردم دلداده و هوشیار به عملکرد مسئولین خود نگاه می‌کنند که چگونه موضوعات را مدیریت می‌کنند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به اهمیت ساماندهی آب در استان گیلان گفت: مشکل آب بسیار بحرانی است و استاندار محترم برای رفع مشکل آب باید چاره‌اندیشی کند و با سرعت چاره‌اندیشی کند، مسئله آب مسئله‌ای حیاتی است و نیازمند اهتمام ویژه‌ای است.

انتهای پیام/