اسامی داوران بازبین جشنواره تئاتر گیلان

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان از مشخص شدن اسامی داوران بازبین جشنواره تئاتر گیلان خبر داد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ سید امیر مصباح با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سی و دو سال گذشته جشنواره تئاتر استانی گیلان برگزار می شود، گفت: توجه به کیفیت آثار ارسالی در این دوره بیش از گذشته مورد توجه قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه بعد از حدود دو سال تعطیلی فعالیت های هنری به واسطه شیوع ویروس کرونا برگزاری این جشنواره انگیزه تازه ای برای فعالان این عرصه است، گفت: موضوع آثار ارسال شده به این جشنواره آزاد است.

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان با اشاره به اینکه بعد از تمدید یک هفته ای مهلت ارسال آثار ۱۴ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، بیان کرد: بعد از بررسی های انجام شده پنج داور بازبین آثار نیز مشخص و معرفی شدند که بر ای اساس امیر ثابت، مهرداد بخشی، حدیث نیکرو، محمد پورجعفری و مجید کاظم زاده مژدهی به عنوان داوران بازبین سی و سومین جشنواره تئاتر استانی گیلان انتخاب و 30 آثار برای بازبینی به آنها تحویل داده شد.

مصباح با بیان اینکه داوران تا روز یکشنبه هفته آینده فرصت دارند تا با بازبینی آثار، نمایش های راه یافته به مرحله نهایی جشنواره تئاتر استانی گیلان را انتخاب و معرفی کنند، افزود: اجرای نمایش های راه یافته به مرحله نهایی از ۱۱ آذر ماه آغاز و بستگی به تعداد آثار راه یافته تا ۱۳ یا ۱۴ آذر ماه ادامه می یابد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره بیان کرد: رشد و توسعه فعالیت‌های اجتماعی و آگاهی بخشی با تکیه بر هنر نمایش، بومی سازی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری با تکیه بر استعدادهای جوان و استفاده از بسترهای فرهنگی و هنری برای رشد و اعتلای فرهنگ عمومی برخی از اهداف جشنواره است.

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان از توجه ویژه هیئت داوران به موضوعات مرتبط با شعار سال، کرونا و کاهش آسیب‌های اجتماعی، شور و نشاط اجتماعی و تحکیم خانواده، موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر بومی، منطقه‌ای و ایرانی اسلامی و پدافند غیرعامل خبر داد.

انتهای پیام/1301