دلخوش در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش چه گفت؟

سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش با اشاره به مشکلات نظام آموزش و پرورش گفت: آیا با جزوه وزیر پیشنهادی می‌توان این مشکلات را حل کرد؟

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ سید کاظم دل‌خوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در مخالفت با برنامه‌ها و صلاحیت مسعود فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش، خطاب به رئیس‌جمهور اظهار داشت: مجلس در جریان رأی اعتماد به وزرا کاملاً همراهی کرد و بالاترین رأی تاریخ انقلاب را به وزرا داد.

وی افزود: مجلس شما را از خودش می‌داند، ما دلمان می‌سوزد و نمی‌خواهیم دشمنان خرده بگیرند و دولت را ناکارآمد معرفی کنند، اما شما در معرفی وزیر نه با مجلس مشورت کردید و نه با مجموعه خودتان.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه با این روش مشکلات کشور افزایش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: ما دو میلیون نفر معلم و فرهنگی داریم، روزگاری از آموزش‌وپرورش وزیر و رئیس‌جمهور بیرون می‌آمد و امروز هم آموزش‌وپرورش نیروهای متخصص و علمی بسیاری دارد، ما می‌خواهیم آدم مقتدری را برای این وزارتخانه معرفی کنید.

دل‌خوش با بیان اینکه آیا شأن آموزش‌وپرورش این است که بعد از 40 سال این‌طور وزیر برای آن معرفی شود، گفت: خانواده بزرگ آموزش‌وپرورش در اولویت شما نیست؛ در حال حاضر آموزش‌وپرورش 25 تا 30 درصد کسری بودجه دارد و بازنشستگان هم دچار مشکل هستند. آیا با جزوه (برنامه پیشنهادی وزیر) می‌توان این مشکلات را حل کرد؟

انتهای پیام/1301