حال عمومی پرواز همای خوب است

خبرهای ناخوشایندی در خصوص وضعیت بیماری پرواز همای در صفحه‌های مجازی منتشر و موجب نگرانی مردم شده بود که پیگیری‌ها حکایت از خوب بودن حال عمومی وی دارد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ معاون هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به بستری شدن پرواز همای از خوانندگان مطرح سنتی کشور دریکی از بیمارستان‌های استان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد: حال عمومی پرواز همای مساعد گزارش شده است.

سید امیر مصباح شامگاه یکشنبه افزود: همای به دلیل ابتلا به ویروس کرونا دریکی از بیمارستان‌های رشت بستری‌شده است و بنا به اعلام نظر پزشکان حال عمومی وی مساعد گزارش‌شده است.

دقایقی پیش خبرهای ناخوشایندی در خصوص وضعیت بیماری پرواز همای در صفحه‌های مجازی منتشر و موجب نگرانی مردم شده است.

سعید جعفرزاده احمدسرگورابی با نام هنری پرواز همای متولد شهر احمدسرگوراب از توابع شهرستان شفت واقع در غرب گیلان است.

او خواننده موسیقی سنتی ایرانی است همراه با گروه مستان که مجموعه‌ای از نوازندگان سازهای ایرانی هستند، به اجرای کنسرت می‌پردازد. او ترانه‌هایی را به زبان‌های گیلکی و تالشی نیز اجرا کرده و اپراهایی را هم به روی صحنه برده است.

شرکت در جشنواره موسیقی فجر، فضای باز کاخ نیاوران، تور کنسرت‌های آمریکا (Disney Hall)، کنسرت ارکستران با رهبری شهرداد روحانی و تور کنسرت‌هایی از هامبورگ تا هلند ازجمله فعالیت‌های پرواز همای است.

اجرای موزیکال داستان‌های مثنوی و آثار شعرای بزرگ کشور همچون اپراهای «موسی و شبان»، «مرغ سحر» و «عقل و عشق و آدمی» به رهبری شهرداد روحانی ازجمله کارهای نو و بدیع این هنرمند گیلانی است.
از آلبوم‌های موسیقی پرواز همای نیز می‌توان به «در شب گیسوان تو» و «سرزمین بیکران» اشاره کرد.

او کنسرت‌های متعددی را با گروه مستان با عنوان «مستان و همای» برای حفظ جنگل‌ها و جلوگیری از نابودی حیوانات به روی صحنه برد.

انتهای پیام/1301