مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان:

اجازه نمی‌دهیم احدی اراضی ملی گیلان را تصرف کند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با تأکید بر اهمیت حفظ منابع طبیعی گفت: با تشدید اقدامات حفاظتی به احدی اجازه تخلف در اراضی ملی این استان را نمی‌دهیم.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ میر حامد اختری با اشاره به تشدید اقدامات حفاظتی در تمامی نقاط گیلان اظهار کرد: اکنون به‌طور ویژه در شهرستان تالش در حال تشدید اقدامات حفاظتی هستیم.

وی با بیان اینکه  اقدامات حفاظتی طرح ضربتی طی ماه جاری در شهرستان تالش با استفاده از نیروهای زبده به‌صورت ۲۴ ساعته انجام و منتج به اقدامات خوبی شد تصریح کرد: در اجرای این طرح ضربتی از هشتم تا چهاردهم ماه جاری، در بازدید از ۲۵ کارگاه، کارخانه چوب‌بری و منازل “با دریافت حکم قضایی” در شهرستان تالش، چهار کارگاه متخلف دارای چوب غیرمجاز کشف شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با اشاره به استقرار پست ایست و بازرسی از ۳۰ خودروی مشکوک در اجرای طرح ضربتی در راستای تشدید اقدامات حفاظتی گفت: دراین‌ارتباط نیز ۲ دستگاه خودروی دارای چوب آلات قاچاق کشف شده است.

اختری با بیان اینکه در اجرای طرح ضربتی در شهرستان تالش ۱۹۵ اصله چوب آلات قاچاق با حجم ۷.۵ مترمکعب و ۴.۵ استر هیزم کشف شد، افزود: در راستای جلوگیری از رفع تصرف تبصره یک ماده ۵۵ نیز در جنگل ۲ فقره و در مرتع نیز ۲۱ فقره رفع تصرف انجام‌شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با اشاره به همکاری مراجع قضایی، فرمانداران، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی دراین‌ارتباط اظهار داشت: در اجرای تشدید اقدامات حفاظتی منابع طبیعی گیلان با شناسایی شهرستان شفت به‌عنوان محل گذر قاچاق چوب و پیشگیری از تحرکات در این زمینه وضعیت از حالت بحرانی درآمد.

گیلان به‌عنوان خطه سرسبز کشور دارای ۵۶۵ هزار هکتار جنگل و ۲۲۴ هزار هکتار مرتع است.

انتهای پیام/1301