وزنه‌برداری که سرپرست هیات قایقرانی شد

رئیس فدراسیون قایقرانی در حکمی به پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان استان، اصغر ابراهیمی را به عنوان سرپرست هیات قایقرانی استان گیلان منصوب کرد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ اصغر ابراهیمی که همگان وی را به عنوان یکی از قهرمانان وزنه‌برداری می‌شناسند با حکم «رضا سهرابیان» رئیس فدراسیون قایقرانی تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی به عنوان سرپرست هیئت قایقرانی گیلان منصوب شد.

«اصغر ابراهیمی» کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی وزنه‌برداری ایران و ریاست هیئت وزنه‌برداری و معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان را نیز عهده‌دار است.

انتشار این خبر در کمتر از ۲۴ ساعت موج بسیاری در بین افراد علاقمند ورزش به خصوص ورزش قایقرانی و وزنه‌برداری در سطح استان و کشور ایجاد کرده است.

البته استفاده از افراد متخصص و با تجربه در بدنه ورزش کار بسیار پسندیده‌ای است ولی دو ورزش بی‌ربط به یکدیگر سوال‌های بسیار زیادی را در بین علاقمندان به ورزش ایجاد می‌کند.

پیش از وی «حسن خسته بند» به مدت هشت‌ سال رئیس هیئت قایقرانی استان گیلان بود.

اصغر ابراهیمی وزنه بردار سابق تیم ملی ایران و قهرمان آسیا است و ریاست هیات وزنه‌برداری استان گیلان را نیز قبلا برعهده داشت، ابراهیمی مدتی مربی تیم ملی وزنه‌برداری هم بود.

اصغر ابراهیمی کیست؟

اصغر ابراهیمی (زاده‌ی ۱۲ فروردین ۱۳۶۱ – رشت) وزنه‌بردار ایرانی است که در دو المپیک ۲۰۰۴ آتن و ۲۰۰۸ پکن شرکت کرد. او در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۸ قهرمان باشگاههای آسیا شد و در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ به مدال نقره رسید.

او در بازی‌های آسیایی گوانگژو در سال ۲۰۱۰ صاحب مدال نقره، در مسابقات قهرمانی آسیایی دوبی سال ۲۰۰۵ صاحب مدال طلا در کاتازاوا سال ۲۰۰۸ مدال طلا، در مسابقات قزاقستان سال ۲۰۰۹ صاحب مدال نقره، چین ۲۰۰۳ مدال برنز و در بازی‌های غرب آسیا ۲۰۰۵ صاحب مدال طلا شده است.

او همچنین معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان است.

در حکم رئیس فدراسیون قایقرانی خطاب به اصغر ابراهیمی آمده است:
جناب آقای اصغر ابراهیمی، بنا به پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان به موجب این حکم به عنوان «سرپرست هیات قایقرانی استان گیلان» منصوب می‌گردید.

انتظار دارد با به کارگیری نیروهای مومن و متخصص در جهت تحقق اهداف و رشد و شکوفایی قایقرانی استان اقدام و با توجه به مفاد اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی آماتور جمهوری اسلامی ایران حداکثر مدت سه ماه با هماهنگی اداره کل آن استان نسبت به تشکیل مجمع عمومی و انجام انتخابات اقدام نمایید.

انتهای پیام/1301