بهار جای هوای پاییزی را می‌گیرد

براساس پیش بینی هواشناسی با افزایش دمای گیلان طی ۲ روز آینده، هوای این استان بهاری می شود و در برخی مناطق گرمای ۲۶ درجه ای را به همراه خواهد داشت.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی گیلان، هم‌اینک هوای شهرهای گیلان صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد همراه است، روز سه‌شنبه (فردا) صاف تا قسمتی ابری، نواحی جلگه‌ای احتمال مه صبحگاهی و اواخر وقت، شاهد وزش باد جنوبی به‌خصوص در ارتفاعات خواهد بود.

همچنین طبق این پیش‌بینی، آسمان گیلان برای روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه، صاف تا قسمتی ابری، با مه صبحگاهی و افزایش دما، وزش باد جنوبی (باد گرم) به‌ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها همراه خواهد بود.

طبق این پیش‌بینی دمای هوای رشت تا ۲ روز آینده ۶ درجه و همچنین دمای هوای منجیل در این مدت تا ۱۰ درجه افزایش خواهد یافت.

بر این اساس، دمای هوای رشت مرکز استان گیلان امروز (دوشنبه) به حداکثر ۱۸ درجه خواهد رسید که این دما در روز سه‌شنبه ۲۰ درجه و در روز چهارشنبه نیز به ۲۴ درجه می‌رسد و طی ۲ روز آینده دمای هوای رشت حدود ۶ درجه افزایش خواهد یافت.

همچنین امروز دوشنبه شهرستان‌های تالش، رودسر، صومعه‌سرا، فومن، ماسال و املش با حداکثر ۲۰ درجه، گرم‌ترین شهرهای این استان هستند و دیلمان نیز با حداقل صفر درجه، خنک‌ترین منطقه گیلان طی روز جاری خواهد بود.

طبق پیش‌بینی هواشناسی گیلان، شهرهای سیاهکل، فومن و منجیل روز سه‌شنبه با حداکثر ۲۱ درجه گرم‌ترین و دیلمان با حداقل ۶ درجه، خنک‌ترین منطقه گیلان می‌باشند و در روز چهارشنبه نیز، شهرستان منجیل با حداکثر ۲۶ درجه، گرم‌ترین و دیلمان با پنج درجه خنک‌ترین مناطق گیلان خواهند بود.

گیلان با میانگین یک هزار و ۲۰۰ میلی‌متر بارندگی سالیانه، پرباران‌ترین استان کشور است.

انتهای پیام/۱۳۰۱