رنگ رینگ کرونای گیلان آبی‌تر شد

ارزیابی جدید نرم‌افزار ماسک نشان می‌دهد تعداد شهرستان‌های آبی در رنگ‌بندی کرولایی استان گیلان افزایش یافت.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ سه شهرستان ماسال، شفت و سیاهکل از وضعیت زرد کرونایی خارج و وارد رنگ‌بندی آبی شدند و به این ترتیب شمار مناطق آبی کرونایی با احتساب املش به چهار شهرستان رسید.

رنگ سایر شهرستان گیلان نیز در نقشه کرونایی نرم‌افزار تغییر نکرد و به این ترتیب شهرستان رودبار نارنجی و رشت، خمام، رودسر، لنگرود، لاهیجان، آستانه‌اشرفیه، صومعه‌سرا، بندرانزلی، فومن، رضوانشهر، تالش و آستارا زرد هستند.

طی موج پنجم کرونا که تعداد بیماران کووید ١٩ بستری در بیمارستان‌های گیلان به نزدیک ٢ هزار و ١٠٠ نفر رسیده بودند، از اوایل شهریورماه روند نزولی پیدا کرد البته در هفته‌هایی نیز با افت‌وخیز همراه بود.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم‌اکنون ٣٠٩ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

اگرچه تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان روند نزولی را طی می‌کند اما استمرار این روند به توجه مردم در رعایت پروتکل‌های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا بستگی دارد که مصداق این مهم را طی نزدیک ٢ هفته گذشته شاهد بودیم و شهرستان‌های آبی کرونایی املش و رضوانشهر به زرد تغییر رنگ داده بودند اما املش بعد از چند روز به آبی برگشت اما رضوانشهر همچنان زرد است.

همچنین شهرستان رودبار که از زرد به نارنجی تبدیل‌شده بود اکنون بعد از ٢ هفته همچنان در رنگ‌بندی نارنجی قرار دارد بنابراین سهل‌انگاری در رعایت توصیه‌های بهداشتی ما را به وضعیت خطرناک برمی‌گرداند.

رعایت دستورالعمل‌های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از مسافرت و دورهمی در کنار واکسیناسیون همواره از سوی کارشناسان بهداشتی تأکید می‌شود.

گیلان با ٢ و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استان‌های درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.

انتهای پیام/1301